2009. március. 25. 11:29 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 23. 11:02 Itthon

MSZP-közeli "kajmánokat és energiapókokat" lát a Fidesz

A Fidesz szerint 50 milliárd forintos kárt okoztak a Magyar Villamos Művek körüli gyanús ügyletek - jelentette ki Bencsik János és Cser-Palkovics András. Az ellenzéki párt országgyűlési képviselői úgy vélik, a "szocialista haveroknak" mindig jut állami pénz.

Bencsik János a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: az állami tulajdonban lévő Magyar Villamos Műveket (MVM) "szocialistaközeli kajmánok és energiapókok hálózták be", aminek következtében a hanyag és felelőtlen állami vezetők, szocialista és MSZP-közeli vállalkozókkal közösen 50 milliárd forintnyi kárt okoztak az eddigi vizsgálatok alapján.

Azt mondta, "állami milliárdok indultak útnak" egy bizonyos üzleti kör offshore cégei irányába, Cipruson és Luxemburgon keresztül egészen a Kajmán-szigetekig, majd a források egy része visszatért Magyarországra, hogy belőle újabb befektetéseket lehessen megvalósítani.

Cser-Palkovics András úgy vélte: miközben Gyurcsány Ferenc és a szocialisták brutális megszorításokkal sújtják a magyar embereket és arról beszélnek, hogy nincs pénz az országban, kiderül, hogy a haveroknak mindig jut állami pénz. Mindig jutnak 100 milliók és milliárdok átláthatatlan, gyanús állami ügyletetekre, amelyekben mindig felmerül egy szocialista országgyűlési képviselő vagy a cége.

Szerinte Gyurcsány Ferenc és pártársai félnek a lelepleződéstől, ez magyarázza, hogy a miniszterelnök egy nyilatkozatában miért támadta meg az ügyészséget és a bírákat.

Bencsik János, Tatabánya fideszes polgármestere az ügy részleteiről szólva elmondta, hogy korábban a szocialista Kapolyi László tulajdonában lévő cég visszamondta a Vértesi Erőművel megkötni szándékozott áramvásárlási szerződést, amelynek következtében 11 áramkereskedő, 20 milliárd forintos veszteségét szeretné az erőművel illetve az MVM-mel megtéríttetni.

A politikus azt mondta, hogy a Kapolyihoz kötődő cég állami források igénybevételével korábban meg akarta vásárolni az állami tulajdonban lévő Vértes Erőművet, így az MVM a Kapolyival közösen magalapított cégbe több tíz milliárd forintot utalt át. Bencsik szerint ezen források egy jelentős része Luxemburgba került, majd egy része visszaérkezett az MVM pénztárába a Vértesi Erőmű vételár-előlegeként megjelölve, míg a pénz egy másik része tovább jutott a Kajmán-szigetekre.

A fideszes politikus közölte, a napokban a Vértesi Erőmű igazgatósága úgy döntött, büntetőfeljelentést tesznek hűtlen, hanyag kezelés gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.