2009. január. 30. 19:13 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 30. 19:05 Itthon

Eltemették a csepeli kettős gyilkosság áldozatait

Eltemették a csepeli kettős gyilkosság áldozatait, Takács Józsefet, a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola intézményvezetőjét és Papp Lászlót, az iskola igazgatóhelyettesét péntek délután Csepelen; a temetésen mintegy kétszázan vettek végső búcsút az áldozatoktól.

A búcsúztatáson a családtagok és a közeli ismerősök mellett jelen voltak a csepeli önkormányzat tisztségviselői, az iskola több diákja és helyi lakosok is. Az áldozatokat egymás mellé, külön sírba temették el. 

Takács Józsefet és Papp Lászlót január 7-én este gyilkolták meg a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában. A gyilkosság után a rendőrség két embert vett őrizetbe, a bűncselekmény során megsérült gondnokot, K. Tamást és a tanintézmény gazdasági igazgatóját, Deme Gábort. Január 9-én a Budai Központi Kerületi Bíróság elrendelte mindkettejük előzetes letartóztatását.

Deme Gábort társtettesként, K. Tamást pedig tettesként, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítja a rendőrség. Mindkettőjüket sikkasztás gyanúja miatt bocsátották el az iskolából a gyilkosság napján, és a rendőrség szerint ez szolgálhatott indítékul a kettős emberölés elkövetésére. A rendőrség szerint a brutális, kivégzésszerű bűncselekmény hátterében munkahelyi konfliktus áll.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) két szálon nyomoz: a gyilkosság és az alapítványnál elkövetett sikkasztás ügyében is vizsgálódnak. A BRFK pénteken úgy tájékoztatta az MTI-t, hogy a sikkasztás bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folytatnak büntetőeljárást. Jelenleg tanúk kihallgatása, valamint a korábban lefoglalt iratok vizsgálata folyik igazságügyi pénzügyi szakértő bevonásával.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.