2009. január. 12. 16:10 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 12. 16:10 Itthon

Érvénytelenítik a pécsi tudásközpont kivitelezői pályázatát

Érvényteleníti a Baranya Megyei Önkormányzat a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program egyik nagyberuházása, a regionális könyvtár és tudásközpont kivitelezésére kiírt pályázatot, miután a beérkezett ajánlatok messze meghaladták az építkezés tervezett költségét - közölte a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke hétfőn.

Hargitai János beszámolt arról, hogy a napokban lejárt határidőig két cég nyújtotta be ajánlatát, az egyiké 1,3 milliárd forinttal, a másiké 1,7 milliárd forinttal volt több a fejlesztés előzetesen kalkulált nettó 4,1 milliárd forintos költségénél. Hozzátette, a kivitelezőt január végén nevezték volna meg, de mivel új pályázatot kell kiírni, ez legkevesebb két hónapos csúszást jelent. Szakemberek szerint a tudásközpont kivitelezéséhez tizenhat hónapra van szükség.

A kereszténydemokrata politikus szerint ha kiderül, hogy a beruházást alultervezték, akkor két megoldás lehetséges: bővíteni kell a forrást, vagy a tudásközpont szegényesebb formában épül meg. Az előbbire aligha adna többet a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, az utóbbi pedig bizonyos tekintetben az eredeti elképzelések feladását jelentené.

A regionális könyvtár és tudásközpont a majdani tulajdonos Baranya Megyei Önkormányzat és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vezetőinek reményei szerint Pécs és a régió információs és dokumentumigényét szolgálja majd, alkalmas lesz továbbá közösségi, kulturális és szabadidős programok befogadására is.

A Kaptár névre keresztelt, 13 ezer négyzetméteres, négyemeletes épületbe költözik a jelenlegi városi, a megyei könyvtár, a PTE központi, valamint állam- és jogtudományi, továbbá közgazdaságtudományi karának könyvtára. Az ingatlanban két, egyenként 200 fős előadótermet és egy 150 embert befogadó konferenciatermet is kialakítanak.

Hirdetés
hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.