2008. november. 02. 08:25 MTA Utolsó frissítés: 2008. november. 02. 08:30 Itthon

Egy embert állítottak elő a szlovák követségnél

A rendőrség éjjel fél tizenegykor nyitotta meg a forgalmat újra az autósok előtt a Stefánia úton, a budapesti szlovák nagykövetség előtt tartott demonstráció után. A tüntetés helyszínéről egy embert állítottak elő, mert az ellenőrzés során - mint a BRFK tájékoztatott - "kábítószergyanús növényi származékot találtak nála".

A budapesti tüntetés részvevői a dunaszerdahelyi futballmérkőzésen történtek ellen tiltakoztak, azt állítva, hogy a szlovákiai településen rendőri túlkapás történt.
   
A demonstráció előtt néhány honlapon megjelent, hogy egy szurkoló belehalt a verésbe, de ezt a meccs helyszínén, Szlovákiában, már a stadionban a műsorközlő cáfolta. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szombat este közleményben tudatta, hogy magyar állampolgárok is sérültek meg a rendőri intézkedések során, de közülük egy ember sincs életveszélyben.
   
Demonstrációt tartott a dunaszerdahelyi események miatt a Jobbik békéscsabai szervezete is a megyeszékhelyen, a szlovákiai főkonzulátus előtt.
   
A szlovákiai Dunaszerdahelyen többen megsérültek és több tucat szurkolót előállított a rendőrség szombaton, miután botránysorozat kísérte a helyi labdarúgó csapat és a végül négy góllal győző pozsonyi Slovan Bratislava mérkőzését. Időközben elengedték a szurkolókat.
   
A meccsre mindkét csapat hívei és a rendfenntartó erők is "rákészültek". Internetes fórumokon már napokkal korábban elterjedt, hogy a pozsonyi ultrákat cseh és lengyel szurkolók "segítik" majd. Magyarországról több klub - így a Ferencváros - drukkerei, összesen mintegy ezren próbáltak eljutni Dunaszerdahelyre. A hatóságok több mint ezer rendőrt vezényeltek ki, akiket biztonsági őrök is segítettek, s készültségbe helyezték a vasúti rendőrséget is
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?