2008. november. 02. 15:15 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 02. 15:13 Itthon

Dunaszerdahely: az ORFK tájékoztatást kért a szlovákoktól

Hivatalos tájékoztatást kért a szlovák rendőrségről az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a dunaszerdahelyi labdarúgó mérkőzésen történt intézkedések okairól. Az intézkedések jogi megalapozottságáról, az előállított személyekről, az eljárásokról, a sérültek számáról és állapotáról.

A tájékoztatást vasárnap délutánra várja az ORFK.   A magyar rendőrség emlékeztet: szombaton Dunaszerdahelyen rendezték a Dunaszerdahely-Slovan Bratislava labdarúgó mérkőzést, amelyre Magyarországról is várható volt nézők érkezése, ezért a szlovák rendőrség magyar rendőri összekötők részvételét kérte.
   
Az összekötők alapvető feladata volt a biztosítást végző rendőri erőkkel és szurkolókkal való kapcsolattartás, a szurkolók magatartásának figyelemmel kísérése és szükség esetén felhívásuk a jogszerű viselkedésre, a kommunikáció elősegítése a biztosítást végrehajtó rendőri erők és a szurkolók között.
   
A szlovák kérés alapján öt magyar rendőr vett részt a mérkőzésen. A szlovák rendőrség a kényszerítő eszközök alkalmazását megelőzően az összekötőknek semmilyen tájékoztatást nem adott, a magyar összekötőket a kényszerítő eszközök használatának előkészítésébe nem vonták be.
   
Az ORFK ismeretei szerint összesen 31 embert állítottak elő, ebből 16 magyar állampolgár és vasárnap kora délutánig valamennyit szabadon bocsátották. A rendőri intézkedések során 11-en sérültek meg, köztük öt magyar is, a kórházat már mindannyian elhagyták.
   
A sporteseményt követően spontán demonstrációkat tartottak a vámosszabadi határátkelőhelyen, Budapesten a Szlovák Nagykövetség előtt, illetve Békéscsabán, a Szlovák Főkonzulátusnál. A demonstrációk során rendbontás nem történt, rendőri intézkedésre nem került sor.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.