2008. október. 01. 08:33 MTI Utolsó frissítés: 2008. október. 01. 08:35 Itthon

SZDSZ: adózzék a családi pótlék!

A Szabad Demokraták Szövetsége a szociális kiadások újragondolását javasolja – jelentette ki Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában.

A jóléti rendszerekben nagyon komoly tartalék van – fogalmazott a liberális politikus. Pártja szerint a családi pótlékot bruttósítani kellene, azaz javaslatuk szerint a családi pótlék beleesne az adóalapba. Ezzel szerinte 30–50 milliárd forintot lehetne megspórolni és adócsökkentésre fordítani.

Az SZDSZ komoly tartalékot lát a központi költségvetési kiadásoknál is. Horn Gábor közölte: az SZDSZ nem a szociális kiadások csökkentését, hanem a szociális kiadások újragondolását javasolja. „Azt mondjuk, hogy hagyjuk ott az adókat a polgároknál, akiknek nincs szükségük arra, hogy szociális támogatást kapjanak, és azokat segítsük, akik tényleg rászorulnak.”

Felhívta a figyelmet arra is, hogy 400 milliárd forintot költ el az állam évente foglalkoztatási ügyekre, véleménye szerint teljesen eredménytelenül.

Az ellenzéki képviselő úgy fogalmazott: megdöbbenve hallja a miniszterelnök kijelentését, miszerint az állam hatvanezer új munkahelyet fog teremteni. Miből, és mennyibe fog az kerülni az állampolgároknak, ha az állam teremt munkahelyeket? – tette fel a kérdést.

Horn Gábor újra kijelentette: az SZDSZ nem érdekelt abban, hogy előre hozott választások legyenek, mert a liberális párt szerint ez az országnak nem jó. Pártja a kormány által benyújtott adótervezetet és költségvetést nem tudja támogatni. Szerinte nincs olyan SZDSZ-es politikus, aki úgy gondolná, hogy „vissza kellene kullogni” a koalícióba.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.