2008. szeptember. 24. 13:26 HVG Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 24. 22:41 Itthon

Kétharmadon a Fidesz, kétpárti parlament lenne

Bár a pártpreferenciák érdemben nem változtak, jelentősen nőtt azok aránya, akik szerint előrehozott választásra lenne szükség Magyarországon – derül ki a Medián szeptemberi felméréséből.

A 2400 ember megkérdezésével készült adatok a pártok közötti erőviszonyok változatlanságát mutatják.

© HVG


A választani tudó „biztos” szavazók szűk kétharmada a Fideszre, bő egynegyede pedig az MSZP-re szavazna, az MDF és az SZDSZ támogatottsága 1 százalékponttal marad el a parlamenti küszöbtől, a többi párté pedig legfeljebb felfelé kerekítve éri el az 1 százalékost.

© HVG

© HVG


Jelentősen nőtt viszont az előrehozott választást akarók aránya – valószínűleg nem függetlenül attól, hogy a kérdés a parlamentben is napirendre került. Az MSZP támogatóinak bő háromnegyede a Gyurcsány-kormányt tartaná hivatalában, a jobboldali szavazók hasonló arányban vannak az előrehozott választás mellett.

© HVG


© HVG
A szokásosnál kétszer nagyobb minta alapján az SZDSZ szavazóinak a véleménye is viszonylag pontosan vizsgálható: nagy többségük vagy új MSZP–SZDSZ-koalíciót, vagy egy „szakértői” kormányt támogatna.

Nagyjából változatlan a sorrend a politikusok népszerűségi listáján is, bár több ellenzéki vezető elismertsége növekedett az előző hónaphoz képest: vezet Sólyom László államfő 60 százalékos népszerűséggel, őt követi Kósa Lajos (58), Pokorni Zoltán (54), Orbán Viktor (53) és Dávid Ibolya (50). Fodor Gábor népszerűsége 42, Gyurcsány Ferencé 23, Kóka Jánosé 12 százalékos.
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.