2008. június. 11. 08:50 MTI Utolsó frissítés: 2008. június. 11. 08:52 Itthon

Gázrobbanás után is kapják a számlát

Bár kiköltöztették őket, megkapták esedékes gáz- és villanyszámlájukat a még májusban, gázrobbanásban megsérült pécsi társasház lakói – írja az Új Dunántúli Napló.

A E.ON sajtóreferense, Varga Ivett a lap megkeresésére az mondta: a számlázás harminckét lakót érint. Akik május 5-ig megkapták a csekkeket, azoknak fizetniük kell, de a későbbi számlákat törölni fogják és a lakóknak csak akkor kell teljesíteniük, ha ténylegesen fogyasztanak.

A Pécsi Vízmű sajtóreferense, Kisbáró Edina ugyanakkor arról tájékoztatott, hogy a vízszolgáltató már a katasztrófa után megkereste a ház közös képviselőjét és megállapodtak abban, a károsultaknak csak akkor küldenek csekket, ha azok visszaköltöztek otthonukba.

A műszaki szakértő véleménye szerint az épület déli oldala a nyár végéig felújítható, az északiról még nem készült végleges állásfoglalás.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.