2008. május. 28. 12:22 MTI Utolsó frissítés: 2008. május. 28. 12:36 Itthon

Révész Máriusz az SZDSZ-t gyalulja

A fideszes Révész Máriusz szerint, ha az emberi jogok sárba tiprásáról van szó, akkor működik az MSZP–SZDSZ-koalíció. A 2006. október 23-án összevert képviselő erről annak kapcsán beszélt, hogy az ügyben elhangzott interpellációjára adott államtitkári választ a liberális politikusok nem utasították el.

Révész Máriusz. Nincs új lap
© hvg.hu
Révész Máriusz, akit rendőrök vertek meg 2006. október 23-án a Fidesz budapesti nagygyűlése után, hétfőn interpellálta az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium vezetőjét. Feltette a kérdést: mit várhat egy civil, ha egy országgyűlési képviselő ügyében sem eredményes a nyomozás, mert a rendőrség akadályozza az igazság kiderülését?

Az államtitkár válaszát – mondta a fideszes képviselő – megszavazta az SZDSZ-es Kuncze Gábor, hat liberális politikus tartózkodott, 13-an pedig nem szavaztak. Révész szerint ez azt mutatja, hogy a Gergényi Pétert kitüntető SZDSZ felülkerekedett az emberi jogokat pártoló SZDSZ-en. A párt liberális, ha pénzről van szó, de ha emberi jogokról, akkor sárba tiporja a liberális eszméket – vélekedett.

Mint ismeretes, Gergényi fővárosi kitüntetését a Fidesz is megszavazta, és arról a fővárosi közgyűlés a 2006-os zavargások előtt döntött.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.