2008. március. 29. 14:45 MTI Utolsó frissítés: 2008. március. 29. 14:41 Itthon

A jobboldal az ismert kormányellenes mantrát nyomja

Gyurcsány Ferenc minden személyi áldozatot kész meghozni saját túléléséért – jelentette ki Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője szombaton, a párt országos választmányának ülésén azután, hogy a miniszterelnök, az MSZP elnöke azt javasolta: jelöljenek másik egészségügyi minisztert Horváth Ágnes helyére.

Gyurcsány Ferenc az MSZP országos pártértekezletén szombaton jelentette be, hogy mivel az egészségügyi reformpolitika mögött elfogyott a támogatás, új megoldásokra van szükség, amelyeket egy új miniszter hitelesíthet. Ezért azt javasolta, hogy a koalíciós partnerrel közösen jelöljenek másik tárcavezetőt Horváth Ágnes helyére.

Navracsics Tibor úgy vélte: Gyurcsány Ferenc minden személyi áldozatot kész meghozni, hogy ő maga túlélje a jelenlegi helyzetet, személyes túlélésének vágya így minden politikai érdeket felülír. A fideszes politikus az MSZP mostani pártértekezletét az MSZMP 1988-as pártértekezletével állította párhuzamba. Mint mondta, hasonló a retorika, hasonlóak a fordulatok, sok esetben pedig még a szereplők is ugyanazok, pedig azóta már 20 év telt el.

A Kereszténydemokrata Néppárt üdvözli Horváth Ágnes menesztését a kormányból – erről Semjén Zsolt, a párt elnöke beszélt, miután Gyurcsány Ferenc bejelentette, hogy erről már tárgyalt Kóka Jánossal Horváth Ágnes távozásáról.

„Üdvözlöm Horváth Ágnes egészségügyi miniszter menesztését. Legfőbb ideje eltávolítani a kormányból az egészségügyi tárca irányítóját, és ha a miniszterelnök a KDNP-re hallgatott volna, akkor már egy évvel ezelőtt megtette volna ezt a lépést” – fogalmazott Semjén. Szerinte, ha a kormányfő egy éve menesztette volna Horváth Ágnest, akkor sok szenvedéstől mentette volna meg az országot.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.