Geszti anyagyilkos: tíz évig börtönben marad
Halálra verte édesanyját, majd csaknem két hétig a holttesttel egy lakásban tartózkodott az a férfi, akit emberölés miatt jogerősen tíz év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla kedden. Ez hároméves enyhítést jelent az elsőfokú ítélethez képest.
Az ítélet szerint Nagy Zoltán 2006 augusztusában negyvenévesen, munkanélküliként költözött Budapestről Gesztre, ahol egy házban élt az anyjával. A férfi napi rendszerességgel italozott, ezért kapcsolata anyjával megromlott, rendszeresen veszekedtek.
2006. október 12-én a vádlott már a reggeli óráktól pálinkázott, és akkor is italozott, amikor délután a ház teraszán szóváltásba keveredett az anyjával. Vita közben az asszony a ház belső szobájában földre esett, ahonnan nem tudott egyedül felkelni. Ekkor az asszony talált egy üvegpoharat, amit a vádlott felé dobott. A vádlott ezt követően a szobában található fémvázas székkel többször is megütötte a földön hanyatt fekvő 68 éves nőt, belerúgott az anyjába, térdét és a szék lábait a sértett mellkasának és nyakának szorította.
A bántalmazást követően a vádlott a még eszméleténél lévő asszonyt segítségnyújtás nélkül magára hagyta, kiment a teraszra, s addig ivott, amíg a pálinka el nem fogyott. Ez idő alatt a sértett elhunyt, halálát a bántalmazással összefüggő fulladás okozta. A férfi a tett elkövetésétől október 24-ig a holttesttel egy lakásban tartózkodott, a bomlásnak indult testhez nem nyúlt, s minden nap megivott legalább egy liter pálinkát.
Október 24-én éjszaka a vádlott telefonon bejelentést tett a rendőrségen, azt állítva, hogy október 12-én Budapesten tartózkodott, és onnan csak a bejelentést megelőzően tért haza a lakásba, ahol az anyját holtan találta. A vádlott az emberölés elkövetését a vizsgálat során előbb tagadta, majd később beismerő vallomást tett.
A táblabíróság döntésével enyhítette az első fokon tizenhárom év fegyházbüntetést kiszabó Békés Megyei Bíróság ítéletét, mivel azt eltúlzottnak tartotta. Az indokláskor elhangzott: a magyarországi bírói gyakorlat szerint tíz évnél súlyosabb szabadságvesztés büntetéssel leginkább olyan emberölésben vétkeseket sújtanak, akiknél az emberölés valamilyen minősített esete - mint például különös kegyetlenség, vagy nyereségvágyból történő elkövetés - állapítható meg, a férfit azonban az emberölés alapesetében mondták ki bűnösnek.