2007. november. 26. 12:29 MTI Utolsó frissítés: 2007. november. 26. 12:22 Itthon

A Fidesz december 8-án mutatja be a programját

"Erős Magyarország" – ez a címe a mintegy száz oldalas dokumentumnak, amelyet egy december 8-i konferencia keretében tárnak a nyilvánosság elé. A dokumentumot a program kidolgozását vezető Navracsics Tibor frakcióvezető mutatja be, Orbán Viktor pártelnök pedig "Programalkotás és alapértékek" címmel tart előadást az ELTE Múzeum körúti Gólyavár rendezvényközpontjában tartandó tanácskozáson.

Az Erős Magyarország – Egy európai program című konferenciát a Polgári Magyarországért Alapítvány és a Konrad Adenauer Alapítvány rendezi. A tanácskozáson felszólal Szájer József EP-képviselő, az Európai Néppárt frakciójának alelnöke, valamint Corien Wortmann-Kool, az néppárt alelnöke, aki a holland jobbközép programról beszél, és Erwin Teufel, Baden-Würtenberg volt miniszterelnöke, aki a német tapasztalatokat osztja meg.

Navracsics Tibor az MTI-nek még júliusban adott interjújában beszélt arról, hogy a Fidesz ősszel programalkotó munkába kezd. Mint akkor elmondta, bízik abban, hogy decemberre előállnak egy "klasszikus értelemben vett", szakpolitikánként lebontott programmal, amely elmondja, hogy a Fidesz szerint 2007 végén, 2008 elején mit kellene tenni. Ez a program arra is alkalmas lenne, hogy választási programként működjön, bármikor kerüljön sor a választásokra – tette hozzá Navracsics Tibor.

A Fidesz a készülő programról honlapot is indított, amelyen azt írták, "soha nem látott felelősség hárul ránk, vissza kell adnunk Magyarország hitét, helyre kell állítani a demokráciát, meg kell alapoznunk Magyarország felemelkedését. Rajtunk a sor, hogy megmutassuk, a Fidesz még ilyen reménytelennek látszó helyzetben is képes kiutat mutatni az országnak".

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.