2007. szeptember. 27. 15:53 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 27. 15:52 Itthon

MDF: szűnjön meg a párhuzamos adatszolgáltatás!

Az MDF országgyűlési határozati javaslattal kötelezné a kormányt arra, hogy vizsgálja át a magánszemélyeket és a vállalkozásokat érintő párhuzamos adatszolgáltatást. Ezt Herényi Károly frakcióvezető és Pettkó András országgyűlési képviselő jelentette be.

"Az országgyűlési határozati javaslat értelmében a magyar kormánynak 45 napon belül a magyar Országgyűlés elé kellene tárni azokat a törvénymódosítási javaslatokat, amelyek megszüntetnék Magyarországon az értelmetlen párhuzamos adatszolgáltatásokat" - mondta Pettkó András.

A párt szerint első körben az elektronikus adatszolgáltatással kapcsolatos párhuzamosságokat kellene megszüntetni annak érdekében, hogy az állampolgároknak ne kelljen ugyanazokat az adatokat minden szervhez külön-külön elküldeni, a közigazgatási intézményeknek egységes, mindenki által felhasználható adatbázisa legyen - hangsúlyozta a politikus.

Herényi Károly a sajtótájékoztatón az egykulcsos adó bevezetése mellett érvelt. Az egykulcsos adó több bevételt jelentene a költségvetésnek, egyszerűbbé, olcsóbbá tenné a rendszert, a versenyképességet is fokozná - tette hozzá.

Az MTI azon kérdésére, hogy az MDF megvalósíthatónak tartja-e a 2008-as költségvetés tervezetében szereplő sarokszámokat, Herényi Károly azt mondta: a pénzügyminiszter minden ősszel bemutatja a számokat, aztán kiderül, hogy mégsem tarthatóak a mutatók. Világossá kell tenni, hogy a költségvetés tervezésével, vagy végrehajtásával van-e probléma. A kormány eddigi munkája azt mutatja, hogy mind a kettővel - fűzte hozzá.

A kormány 2,8 százalékos GDP-növekedés, 4,5 százalékos infláció mellett tervezi a jövő évi költségvetést, amely eredményszemléletben 4,1 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányt tartalmaz. Pénzügyi szemléletben a deficit 1.240 milliárd forint.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.