2007. szeptember. 20. 15:20 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 20. 15:58 Itthon

Fidesz: a nemzeti vagyon eladása és szociális válság

A Fidesz szerint a nemzeti vagyon eladása a szociális válság további mélyülését fogja eredményezni, hiszen emelkedni fog számos közszolgáltatás ára.

A parlament kormánypárti többsége által elfogadott vagyontörvény lehetővé teszi számos közszolgáltatás nyújtó társaság privatizálását, így várhatóan emelkedni fog a víz, az energia ára és nőni fognak a postai díjak tarifái is – mondta Szijjártó Péter, a párt szóvivője.

A politikus úgy vélte, e törvény elfogadásával a kormány hosszú távon is elveszítette annak lehetőségét, hogy megvédje az embereket.

A pártszóvivő kifejtette, hogy a parlament kormánypárti többsége által elfogadott vagyontörvény lehetővé teszi számos közszolgáltatást nyújtó társaság privatizálását, így várhatóan emelkedni fog a víz, az energia ára és nőni fognak a postai díjak tarifái is. Szijjártó Péter hangsúlyozta: a közelmúltban a környezetvédelmi és vízügyi tárca egyik tisztségviselője is elismerte, hogy a vízművek privatizálása után 50-100 százalékkal fog emelkedni a víz díja. Ami pedig az energia árát illeti - folytatta a szóvivő -, az "belátható időn belül ismét nőni fog".

A nemzeti vagyon eladása ellentétes a nemzeti érdekkel, az emberek érdekével - hangsúlyozta a Fidesz szóvivője. Mint elhangzott, a tapasztalatok azt mutatják, eddig egyetlen privatizációs döntés sem hozta meg azt az eredményt, amit elvártak tőle, azaz a kormány hiába adta el a nemzeti vagyon jelentős hányadát, a gazdasági mutatók nem javultak, sőt "sereghajtók vagyunk számos mutatóban" az EU-n belül és a gazdasági növekedés is befulladt.

A fideszes politikus szerint a privatizáció kiszolgáltatottá teszi az országot, utat nyit Magyarország kisemmizéséhez. Úgy vélte, e törvény elfogadásával a kormány hosszú távon is elveszítette annak lehetőségét, hogy megvédje az embereket.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.