2007. szeptember. 04. 16:18 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 05. 11:09 Itthon

Szekeressel tárgyal Liam Fox, aki NATO-tagságunk felfüggesztését kérte

Magyarországra látogat és Szekeres Imre honvédelmi miniszterrel találkozik Liam Fox brit ellenzéki képviselő, aki januárban felvetette Magyarország NATO-tagságának felfüggesztését.

Liam Fox brit ellenzéki képviselőt Szekeres Imre honvédelmi miniszter hívta meg, azután, hogy a képviselő januárban a Financial Times idézete szerint kijelentette: Lengyelországban és Magyarországon járt, és ott elpanaszolta, hogy ezek az országok "beléptek a NATO-ba, zsebre vágták a biztonsági garanciákat, majd csökkentették védelmi kiadásaikat".
 
A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint szerdán a honvédség szolnoki helikopterbázisán találkozik Szekeres Imrével Liam Fox. A találkozón a miniszter és a bázis parancsnoka is előadást tart majd.
 
A vezető tory képviselő januárban azt mondta: a párt által szorgalmazott megállapodás alapján "felfüggeszthető lesz azon NATO-országok tagsága, amelyek (védelmi) kiadásai elmaradnak a közösen elfogadott szinttől". Szekeres Imre januárban közölte: azért hívta meg a képviselőt, hogy Magyarországon személyesen folytathassák le ezt a vitát, s hogy közben az angol képviselő helyszíni tájékoztatást kapjon az ország NATO-szerepvállalásáról.
 
Szekeres Imre korábban hangsúlyozta, hogy ő nem találkozott Liam Fox brit ellenzéki képviselővel, a konzervatív árnyékkormány védelmiminiszter-jelöltjével, amikor az Magyarországon járt. Fox tavalyi magyarországi látogatásán tárgyalt a Honvédelmi Minisztériumban, de a miniszterrel nem találkozott - ezt a vezető ellenzéki politikus személyes szóvivője közölte Londonban, még januárban.

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.