2007. augusztus. 22. 13:11 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 22. 13:31 Itthon

Vizsgálják a kunmadarasi halálos motorbalesetet

A Magyar Gyorsulási Sportági Szövetség (MGYSZ) átfogó vizsgálatot indított azért, hogy megállapítsák, kit vagy kiket terhel a felelősség az augusztus 20-án Kunmadarason történt, két emberéletet követelő motorosbaleset ügyében - közölte a szövetség ügyvezető elnöke.

A Kurtány Ferenc által aláírt közleményben a szövetség ugyanakkor azt is bejelenti, hogy a további balesetek elkerülése érdekében megtilt minden gyorsulási rendezvényt minden olyan helyen, ahol nem rendelkeznek a törvényben előírt feltételekkel. Tiltó listára került ezek alapján: a kunmadarasi, a kiskunlacházi, a kalocsai, a pogányi és a sármelléki repülőtér, a Rába Ring, a Pannóniaring, és a Hungaroring.

A konkrét eset kapcsán a dokumentum rámutat: a verseny rendezője nem rendelkezett a törvényben előírt szövetségi engedélyekkel, és a megtartott rendezvény nem felelt meg az MGYSZ szabályzataiban, a 2004. évi I. törvény és a végrehajtására kiadott 54/2004.(III.31) számú kormányrendeletben megfogalmazott előírásoknak.

Közlik: abban az esetben, ha a rendezőt felelősség terheli a halálesettel kapcsolatban, a szövetség feljelentéssel él a hatóságnál. Az MGYSZ elnöksége a szövetség minden tagja nevében részvétet nyilvánít a balesetben elhunytak hozzátartozói számára.

Augusztus 20-án a kunmadarasi gyorsulási verseny színhelyén egy 20 éves budapesti fiatalember, vezetői tudományát fitogtatva, egy keréken vezette nagy teljesítményű motorkerékpárját, ennek során elvesztette uralmát járműve felett, áttért a menetirány szerinti szemközti forgalmi sávba, ahol frontálisan ütközött egy másik motorral. Az ütközés során a másik jármű 29 éves sárosdi vezetője a helyszínen meghalt, mögötte utazó felesége súlyos sérülést szenvedett. A balesetet okozó motoros a kórházba szállítás után hunyt el.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?