2007. augusztus. 22. 09:03 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 22. 09:06 Itthon

Elektronikus útdíj: egyszereplős "versenyt" hirdettek

Bár többen jelentkeznének rá, csak egyetlen cég, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. vehet részt az elektronikusútdíj-tenderen.

A gazdasági tárcának most a Közbeszerzési Döntőbizottság előtt kell számot adnia arról, miért korlátozza a versenyt egyetlen szereplőre - írja a Magyar Nemzet.

Tudatában voltak a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (3K) szakértői annak, hogy az Európai Unióban nemkívánatos a verseny korlátozása, de kényszerpályán mozogtak az elektronikus útdíj-ellenőrzési tender kiírásakor – mondta lapunk kérdésére Sándor Zsolt, a 3K projektvezetője.

A központ felkészült arra, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottsággal (KDB) szemben kell megvédeni álláspontjukat. Érveik kifejezetten műszakiak, sem az autópálya-kezelő jelenlegi adatkezelési jogosítványait – például hozzájutnak a bliccelők lakcíméhez a Belügyminisztérium adatbázisából –, sem gazdaságossági szempontokat nem vették figyelembe. Műszaki tartalmú érveikkel azonban meg fogjuk győzni a KDB szakértőit – állította Sándor Zsolt, aki arra számít, hogy a döntőbizottság két héten belül ülés tart, ahol határozhatnak arról is, felfüggesztik-e a 3K tenderét.

(Magyar Nemzet)
Hirdetés
hvg360 Galicza Dorina, Szabó Yvette 2025. március. 29. 07:00

Nincs baj a melegekkel, ha pénzt hoznak – Orbán Ráhel is támogatta a pink turizmust

A szexuális kisebbségekhez tartozó emberek akkor jöhetnek Magyarországra és akkor szerepelhetnek a nyilvánosságban, ha azzal Orbán Viktornak vagy családjának hajtanak hasznot. Mi történik a néhány évvel ezelőtt indított Pink Budapest kezdeményezéssel most, hogy a választásra készülő kormány felcsavarta a homofóbiát nemcsak a szavak, hanem a konkrét intézkedések szintjén is?