2007. augusztus. 16. 19:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 16. 18:45 Itthon

Szerzetesnek adta ki magát egy spanyol, pénzt csalt ki és szállást kért

Szerzetesnek adta ki magát egy spanyol férfi, és így károsított meg egyházi intézményeket Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság csütörtökön.

A rendőrség közleménye szerint az 55 éves spanyol férfi a fővárosban, augusztus 11-én az egyik belvárosi templomba betérve olasz Ágoston rendi szerzetesnek adta ki magát. Azt állította, hogy Litvániában vett részt egy misszióban, ahol megbetegedett, ezért Budapestre került kórházba, az elöljárója lefoglalta számára a repülőjegyet Bécsből Rómába, azonban nincs pénze arra, hogy Bécsbe utazzon.

A templom vezetője nem adott pénzt az "olasz szerzetesnek", mert az nem mutatta be az iratait, a férfi ezután távozott a templomból. A templom vezetője azonban még ugyanazon a napon egy másik egyházi intézményben felismerte a férfit.

Abban az intézményben azt a tájékoztatást kapta, hogy a férfi két hete lakik ott, monacói szerzetesnek mondja magát; sem a szállásért, sem az étkezésért nem fizet, hanem postai úton kívánja majd kiegyenlíteni a számlát. Az V. kerületi templom vezetője bejelentést tett a rendőrségen, és a nyomozók másnap elfogták a férfit.

A férfi körülbelül két hónappal ezelőtt Debrecenben szintén szerzetesnek adta ki magát, majd július közepén egy másik budapesti rendházban is olasz Ágoston rendi szerzetesként mutatkozott be, ahol ötnapi szállást kért, majd ellopott több, mint százezer forintot.

A rendőrség csalás miatt indított eljárást a férfi ellen és kéri, hogy jelentkezzenek azok, akiket szintén megkárosított a "szerzetes".

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.