2007. augusztus. 16. 09:40 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 16. 09:40 Itthon

Lendvai: nem lesz járulékemelés az egészségügyben

Nem lesz járulékemelés az egészségügyben a több pénztár megjelenése miatt - mondta Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője csütörtökön a közszolgálati televízió reggeli műsorában.

"Attól, hogy több pénztár van, ettől nem szedhetnek több járulékot. Annál is inkább, mert az, hogy ki, mennyi járulékot szed, ez nem a pénztár, vagy a biztosító magándöntése, hanem továbbra is parlamenti döntés" - hangsúlyozta Lendvai Ildikó a Nap-keltében.
 
A frakcióvezető kiemelte: mindenki ugyanazt a járulékmennyiséget fogja fizetni, függetlenül attól, hogy melyik regionális pénztárhoz tartozik, valamennyi pénztár illetékességi területén ugyanaz az ellátást kapja a beteg a járulékért.
 
A kötelező alapszolgáltatások köre nem változik majd - tette hozzá Lendvai Ildikó. Egyik pénztár sem választhatja majd meg, hogy kit fogad és kit nem a betegek és az ellátottak közül - mutatott rá a szocialista politikus.
 
Lendvai Ildikó kiemelte, továbbra sem lehet a szó szoros értelmében vett több-biztosítós rendszerről beszélni, hiszen egységes társadalombiztosítási rendszer lesz, több pénztárral. Egyelőre nem dőlt el, hogy hány pénztár lesz - tette hozzá.
 
A frakcióvezető szerint augusztus 24-ig nem készül el az egészségbiztosítási rendszer átalakításáról szóló törvénytervezet.
 
Az Európai Unióban jelenleg egyebek mellett Franciaországban, Németországban, Ausztriában, Csehországban és Szlovákiában működik több-biztosítós egészségügyi rendszer. Magyarországhoz hasonlóan egy biztosító van Szlovéniában, Lengyelországban és a Balti-államokban. Az Egyesült Királyságban, Írországban, Spanyolországban és Portugáliában, valamint Svéd- és Finnországban is állami, vagy önkormányzati egészségügyi rendszer működik.
Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.