2007. július. 27. 17:02 MTI Utolsó frissítés: 2007. július. 27. 17:04 Itthon

Fradi: félrevezetett és megtévesztett?

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottságának elnöke félrevezetés és megtévesztés vétségével megindította az eljárást a Ferencváros ellen, amiért olyan nyilatkozatot adott be az NB II-es nevezés során, hogy nem áll perben az MLSZ-szel, holott május 2-án keresetet nyújtott be a szövetséggel szemben.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

Az MLSZ tájékoztatása szerint a klub képviselőit augusztus 7-én 15 órára idézték be a fegyelmi tárgyalásra. Az FTC csütörtök esti reagálásában azzal védekezett, tudomása szerint "az NB II-es nevezéssel kapcsolatos nyilatkozat aláírásakor az MLSZ még nem kapta meg a keresetet, ezért a nyilatkozat helytálló volt, ugyanis a perindítás joghatálya a kereset másik féllel történt közlésével áll be".

Helmeczy László, az MLSZ jogi alelnöke szabálytalannak tartja az egyesület nyilatkozatát: "A klub nyilatkozatában szó szerint a következő áll, hogy az MLSZ-szel, vagy szervezeti egységével szemben nincs folyamatban lévő polgári peres eljárása, és polgári peres eljárást nem indít. A Választott Sportbíróságnál indított eljárásokra ez nem vonatkozik."

"Nem igaz, hogy a per nem volt folyamatban, mert a hatályos perrendtartás szerint akkortól van folyamatban, amikor a keresetlevelet iktatták. Különösebb jogi szakértelem nem kell ahhoz, hogy nem azzal lesz folyamatban a per, hogy az idézést és a keresetlevelet a bíróság kikézbesíti, hanem az által, hogy a Ferencváros a bíróságon benyújtja a keresetet, és azt iktatják. A nyilatkozat beadásakor az ügy iktatva volt, ügyszámot kapott, tehát a klub védekezése nem helytálló” – vélekedik az alelnök.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.