MSZP-Fidesz szópárbaj olajügyekben
Nyakó István országgyűlési képviselő, az MSZP szóvivője nyílt levélben tudakolja Orbán Viktortól és pártjától, viszonyban van-e még Tóth Bélával, a Fidesz egykori kampánymenedzserével, az Energol-ügy egyik főgyanúsítottjával. A Fidesz szerint pedig az a helyzet, hogy "Gyurcsány érintett" az olajügyekben. Nyilatkozatpárbaj vasárnap.
Nyakó vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján számolt be, hozzátéve, hogy még nyugtalanítóbbá vált a helyzet, miután hiába várták a Fidesztől, illetve elnökétől a válaszokat kérdéseire. Ha ez így marad, az azt jelenti, hogy kényelmetlenek ezek a kérdések a Fidesz számára.
A politikus szerint az oknyomozó sajtó vetette fel Tóth Béla, a Fidesz egykori kampánymenedzsere, az Energol-ügy egyik főgyanúsítottja, Orbán Viktor régebbi bizalmasa nevét.
A szocialista párt arra vár választ, hogy a pártelnöknek, vagy a Fidesznek van-e még Tóth Bélával hivatalos, illetve magánkapcsolata.
Nyakó István ugyancsak a média feltárása alapján kérdez rá a két Széchenyi terves támogatásban részesült "összegründolt cégre", amelyek közel 88 millió forinttal rövidítették meg jogtalanul az adófizetőket, és értesülések szerint a szóban forgó gyanúsítottak védője, Szász I. Attila, az Orbán-család tokaji ügyeit is intézte, és annak baráti körébe tartozik, tehát akár tudhat valamit az említett 88 millió forintról is.
A szóvivő kérdéseket tesz fel a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumnak is arról, hogy van-e reményük az adófizetőknek arra, hogy a 88 millió forint visszakerül a közösbe, illetve megépül az említett támogatásban részesült, de eddig meg nem valósult, "elpanamázott mosonmagyaróvári termálfürdő".
A Fidesz reakcióként kiadott közleményében azt írja: a szocialisták kétségbeesett, zavaros nyilatkozatokat tesznek az olajbotrány ügyében és továbbra sem hajlandóak belegyezni abba, hogy egy kormánytól független bizottság tekintse át a titkosított iratokat.
Mint az ellenzéki párt írja, a szocialisták "zavarban vannak, mert pártelnökük lebukott, kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc közvetlenül érintett az olajügyekben". A párt szerint ugyanis 1995-től 1997-ig felügyelő bizottsági tagja, sőt saját cégén keresztül kisebbségi tulajdonosa is volt egy olyan részvénytársaságnak, a Fortusnak, amely a rendőrség és a vámnyomozók látókörébe került az olajügyek akkoriban zajló nyomozása kapcsán.
A közlemény felemlíti, hogy az "Állami Számvevőszék kifejezett rosszallása ellenére Gyurcsány említett cége milliárdos fűtőolaj-üzletet bonyolított le a Magyar Villamos Művekkel". Abban az időszakban a mostani miniszterelnök anyósa, Apró Piroska az MVM tanácsadója volt - céloz még az ellenzéki párt.