2007. április. 02. 15:01 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 02. 15:02 Itthon

Jogerősen pert vesztett a Magyar Nemzet

Jogerősen pert vesztett a Magyar Nemzet rágalmazás miatt Bálint-Pataki Józseffel, a Határon Túli Magyarok Hivatalának (HTMH) volt elnökével szemben.

A HTMH volt elnöke azért perelte be rágalmazásért a lapot, mert 2005. augusztus 22-én és azt követően is olyan cikkek jelentek meg a Magyar Nemzetben, amelyek Bálint-Pataki Józsefet hírbe hozták egyik volt kolléganőjével, akiről a lap olyan értelemben írt, hogy férjével együtt a román titkosszolgálatnak dolgozott, illetve a HTMH vezetőjével való kapcsolatát arra használta fel, hogy szabotálja a határon túli magyaroknak szánt állami támogatásokat, egyben titkos információkhoz jusson.

A sajtóban hatalmas visszhangot kiváltó kapott cikkekben az is szerepelt, hogy a HTMH volt elnöke nem esett át a nemzetbiztonsági átvilágításon.

"A most véget ért jogi eljárás során egyértelműen kiderült, hogy a Magyar Nemzet cikkeiben valótlanságokat közölt, valamennyi, emberi és köztisztviselői hitelemet megkérdőjelező állítása vagy sejtetése minden alapot nélkülözött" - fogalmazott Bálint-Pataki József.

A perben tavaly szeptemberben a Fővárosi Bíróság már első fokon bocsánatkérésre és az első oldalon történő helyreigazításra kötelezte a Magyar Nemzetet, valamint további kártérítést állapított meg.

A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla március 28-án hozott jogerős ítéletében ugyancsak bocsánatkérésre, helyreigazításra és 800 ezer forint kártérítésre kötelezte a napilapot, valamint eltiltotta a további jogsértésektől. Bálint-Pataki József elmondta: "a jogerős ítélettel jogi úton elégtételt nyerhettem".

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.