2007. március. 23. 12:23 MTI Utolsó frissítés: 2007. március. 23. 12:21 Itthon

Simon Gábor: mikor kér bocsánatot Orbán a rendőröktől?

Az MSZP szeretné tudni, mikor kér bocsánatot Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a rendőrségtől. Erről Simon Gábor, az MSZP választmányának elnöke pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón beszélt.

A Fidesz elnöke az elmúlt hónapokban politikai érdekből, alaptalanul rágalmazta a rendőrséget - közölte a politikus.
 
Simon Gábor szerint a nemzeti ünnep után "senki nem gondolhatja komolyan, hogy a rendőrök a rosszfiúk. Hogy az árpádsávos zászlók alatt husángokkal, kövekkel és Molotov-koktélokkal felvonuló szélsőséges vandálok pedig a demokrácia és a szabadság hősei".
 
Mint mondta, március 15-én a rendőrség úgy működött, mint "a szabad világ bármelyik profi rendőrsége: határozottan és keményen fellépett a rendbontókkal szemben". A rendőrök arányosan, jogszerűen és szakszerűen intézkedtek - fűzte hozzá.
 
A választmány elnöke elmondta, március 15-e bebizonyította, hogy Magyarország nem azonos a rendbontókkal, az állampolgárok többsége nem azonosul a szélsőséges nézetekkel, és békességben szeretne érni. Hozzátette, ideje volna, ha Orbán Viktor, "a radikális ellenzék vezére" megkövetné a rendőröket.
 
Simon Gábor azt mondta, a rendőrség az ország rendjét, a polgárok életét, vagyonát, hétköznapi biztonságukat védi. A rendőrség nem a politika, hanem az alkotmány parancsára lépett fel a rendbontókkal szemben tavaly ősszel és most tavasszal.
 
Az MSZP választmányi elnöke szerint a rendőrség mindannyiunkért, nem egyik vagy másik politikai oldalért van, ezért aki a rendőrséget támadja, az mindannyiunk biztonságát támadja. Úgy vélte, anarchiához és káoszhoz vezet, ha a független rendőrséget a politika megbélyegzi.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.