2007. március. 19. 19:00 MTI Utolsó frissítés: 2007. március. 19. 18:57 Itthon

A Fidesz visszautasítja Gyurcsány antiszemitizmus-vádjait

A Fidesz nevében határozottan visszautasította az antiszemitizmus vádját Navracsics Tibor frakcióvezető hétfői sajtótájékoztatóján. Szerinte a miniszterelnök is pontosan tudja, hogy a Fidesz és a magyarországi jobboldal nem antiszemita, illetve, hogy a március 15-i rendzavarások nem hozhatók összefüggésbe a Fidesszel.

 A politikus a miniszterelnök parlamenti felszólalására reagálva azt mondta: határozottan visszautasít minden olyan vádat, amely antiszemitizmust vagy bármilyen formában idegengyűlöletet próbál rábizonyítani a Fideszre.
 
"Visszautasítom azt a politikai gyakorlatot, hogy az antiszemita kártyát, az idegengyűlölet kártyát rutinszerűen, amikor már minden érv csődöt mondott, a belső zsebből előrántják, a nemzetközi sajtó előtt meglengetik és ezzel próbálják lejáratni a legnagyobb ellenzéki pártot"- hangsúlyozta a politikus.
 
A Fidesz frakcióvezetője kijelentette: pártja semmilyen diktatórikus eszmével, rendszerrel nem vállal, és nem is nem is vállalt soha közösséget, sőt pontosan azért jött létre, hogy ne legyen többé diktatúra Magyarországon. 
 
Gyurcsány Ferenc hétfői parlamenti felszólalásában és a frakcióknak adott viszontválaszában arról beszélt: mára szinte kibogozhatatlanul összekeveredett a hagyományos tisztességes jobbközép politika a parlament nagyobbik ellenzéki pártjában a szélsőséges radikális populista politikával, a magyar konzervativizmus folytatására érdemes egyik párt "kokettál az antiszemitizmus vádját folyamatosan magára vonzó jobboldali radikálisokkal", illetve, hogy a "lassan egyenlőségjel tehető" a Fidesz elnöke és Csurka István közé.
 
Később azt is mondta: az ország többsége pokolba kívánja az antiszemitizmust, és pokolba kíván minden olyan törekvést, amely ennek menekülő utat kíván nyújtani.
 
A miniszterelnök viszontválaszában nevét nem említve utalt Wittner Mária fideszes képviselő 56-os halálraítélt március 15-i nyilatkozatára is, amelyben az 1848-as 12 pontot mintegy aktualizálva egyebek között "magyar hitű" miniszterelnököt követelt.
 
Wittner Mária az ügyben közleményt adott ki, amelyben azt írta: mélyen elítéli Gyurcsány Ferencet, amiért "minden  alap nélkül zsidózással vádolja".

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.