2007. február. 25. 14:48 Utolsó frissítés: 2007. február. 25. 15:21 Itthon

Kormányváltó hangulat az országban

A magyar lakosság kétharmada változást akar, csupán egyharmada támogatja a Gyurcsány-kormány hivatalban maradását. A közhangulat rossz, az emberek háromnegyede szerint rossz irányba mennek a dolgok. A Medián februári felmérésének adatairól Hann Endre ügyvezető igazgató számolt be az InfoRádió Aréna című műsorában.

A Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet vezetője szerint komoly jelei mutatkoznak a kormányváltó hangulatnak - hangzott el az InfoRádióban. A teljes népesség kétharmada valamilyen változást akar, jobbnak látná, ha Gyurcsány Ferenc és kormánya lemondana. Az emberek egyharmada a kabinet maradását támogatja, ám közülük is több mint 10 százalék szorgalmazza: kerüljön új miniszterelnök a kormány élére.

A megkérdezettek 25 százaléka előrehozott parlamenti választásokat szeretne. Az úgynevezett szakértői kormány ötletét jelenleg 15-20 százalék támogatja. Rekord közeli az ellenzék elfogadottsága, a Fideszt a teljes népesség 37 százaléka támogatja. Az elmúlt hónapokban az MDF átmenetileg erősödött, ám támogatottsága később visszaállt 3 százalékra.

Az MSZP-t a teljes népesség 26, a kisebbik koalíciós pártot, az SZDSZ-t 3 százalék támogatja – mondta el Hann Endre, majd így folytatta: a közhangulat nagyon rossz. Az emberek háromnegyede szerint rossz irányba mennek a dolgok. A pesszimista vélemény nem pártállástól függő, ezt osztja a kormánypárti szavazók negyede-harmada is. Igaz, csak egy része vonatkozik a gazdasági megszorításokra, másik része a tüntetések, a fenyegető hangulat miatti aggodalmakat tükrözi. Borús a jövőkép: a következő időszakban a megkérdezettek saját életkörülményeik, illetve az ország helyzetének rosszabbodásával számolnak.

A beszélgetés itt meghallgatható.

InfoRádió

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.