2007. február. 25. 14:48 Utolsó frissítés: 2007. február. 25. 15:21 Itthon

Kormányváltó hangulat az országban

A magyar lakosság kétharmada változást akar, csupán egyharmada támogatja a Gyurcsány-kormány hivatalban maradását. A közhangulat rossz, az emberek háromnegyede szerint rossz irányba mennek a dolgok. A Medián februári felmérésének adatairól Hann Endre ügyvezető igazgató számolt be az InfoRádió Aréna című műsorában.

A Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet vezetője szerint komoly jelei mutatkoznak a kormányváltó hangulatnak - hangzott el az InfoRádióban. A teljes népesség kétharmada valamilyen változást akar, jobbnak látná, ha Gyurcsány Ferenc és kormánya lemondana. Az emberek egyharmada a kabinet maradását támogatja, ám közülük is több mint 10 százalék szorgalmazza: kerüljön új miniszterelnök a kormány élére.

A megkérdezettek 25 százaléka előrehozott parlamenti választásokat szeretne. Az úgynevezett szakértői kormány ötletét jelenleg 15-20 százalék támogatja. Rekord közeli az ellenzék elfogadottsága, a Fideszt a teljes népesség 37 százaléka támogatja. Az elmúlt hónapokban az MDF átmenetileg erősödött, ám támogatottsága később visszaállt 3 százalékra.

Az MSZP-t a teljes népesség 26, a kisebbik koalíciós pártot, az SZDSZ-t 3 százalék támogatja – mondta el Hann Endre, majd így folytatta: a közhangulat nagyon rossz. Az emberek háromnegyede szerint rossz irányba mennek a dolgok. A pesszimista vélemény nem pártállástól függő, ezt osztja a kormánypárti szavazók negyede-harmada is. Igaz, csak egy része vonatkozik a gazdasági megszorításokra, másik része a tüntetések, a fenyegető hangulat miatti aggodalmakat tükrözi. Borús a jövőkép: a következő időszakban a megkérdezettek saját életkörülményeik, illetve az ország helyzetének rosszabbodásával számolnak.

A beszélgetés itt meghallgatható.

InfoRádió

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?