Hogyan került fel Schmidt Mária (hamis) híváslistája a netre?
Komoly vizsgálatot helyezett kilátásba Kondorosi Ferenc igazságügyi államtitkár hétfőn abban az ügyben, hogy felkerülhetett-e, s ha igen, milyen módon Schmidt Mária, a Terror Háza múzeum főigazgatónőjének állítólagos híváslistája egy internetes portálra.
Nagyon szigorú, komoly vizsgálatot ígérhetek ebben az ügyben - jelentette ki az államtitkár a Magyar Televízió egyik reggeli műsorában. Hozzátette: "a rendőrséget arra fogjuk instruálni, hogy ezt az ügyet nagy hatékonysággal derítse fel".
Az ilyen, nem megfelelő adatkezeléssel összefüggő ügyekben a magyar szabályozás megfelelő - hangsúlyozta az államtitkár arra a felvetésre, hogy az internetes portál ugyan külföldi szerverről működik, de Magyarországon kerülnek fel rá a tartalmak.
A rendőrség tehetetlen |
Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság ommunikációs igazgatója a Népszavának elmondta: a rendőrség intézkedési területe a Magyar Köztársaság határáig terjed, s miután a portál szervere amerikai, a magyar hatóságoknak nincs intézkedési joguk, bármi is kerül fel az oldalra. |
Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos a Népszabadság című napilap hétfői számában megjelent nyilatkozatában azt hangsúlyozta, hogy a híváslista személyes adat, jogosulatlan megszerzése köztörvényes bűncselekmény. Szerinte az, hogy a lista hamis, "aligha enyhít a vétken".
A Magyar Nemzet című lapban január közepén jelent meg Horváth Zsolt álnéven egy cikk, amelyben az azóta is ismeretlen szerző azt állítja, hogy az Orbán Viktort eltávolítani óhajtó jobboldali elégedetlen csoportok egyike vezetőjeként Schmidt Mária új jobboldali párt alapítására készül. A főigazgató visszautasította a vádakat, s nyilvános vitára hívta ki a szerzőt, aki azonban arra hivatkozva, hogy meg akarja őrizni névtelenségét, nem óhajtott nyilvános vitába bocsátkozni.