2006. december. 16. 15:47 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 16. 14:12 Itthon

Demonstráció a Péterfy Sándor utcai kórház előtt

A Péterfy Sándor utcai kórház tervezett ágyszám-leépítése ellen tiltakozva demonstrációt tartott a fővárosi Fidesz képviselőcsoportja szombaton Budapesten, a kórház épülete előtt.

basDeutsch-Für Tamás, a Fidesz parlamenti frakciójának helyettes vezetője emlékeztetett arra, hogy az egészségügyi kormányzat számos kórházat azért zárat be, mert nem kifizetődő azok fenntartása. A politikus hangsúlyozta: "az egészségügy nem üzlet".
   
"A gyógyítást és az üzleti versenyt összeegyeztetni azért felettébb ízléstelen kísérlet, mert megmutatja a hazánkban eluralkodott vadkapitalizmus igazi arcát (...), a gyengeség, a kiszolgáltatottság kihasználását" - mondta a fideszes politikus.
   
Fónagy János fideszes országgyűlési képviselő szerint a Péterfy Sándor utcai kórház ágyszáma, ellátási színvonala csökkenni fog, mert az intézmény nem került fel a súlyponti kórházak listájára.
   
Pesti Imre, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának tagja elmondta, míg az országban átlagosan 20-25 százalékkal csökkenti az egészségügyi tárca az aktív kórházi ágyak számát, addig a fővárosban 30 százalékkal, mondván hogy itt a legmagasabb az ezer lakosra jutó ágyszám.
   
Pesti Imre szerint "ez nagyon cinikus megközelítés", mivel a budapesti kórházak nemcsak a fővárosi, hanem a Pest megyei lakosságot is ellátják.
   
Felhívta a figyelmet arra, hogy számos országos intézet, így például az Országos Traumatológiai Intézet, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet sem kapott kiemelt státuszt.
   
A fideszes politikus szerint olyan szinten lehetetlenítik el az egészségügyi intézményeket, hogy azok működésképtelenné, "előbb-utóbb az ingatlanbizniszben járatos spekulánsok martalékává válnak".
   
Mint mondta, ezt megelőzendő összefogásra van szükség, minden demokratikus eszközt felhasználva nyomást kell kifejteni az egészségügyi kormányzatra.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.