2006. december. 11. 13:33 MTI Utolsó frissítés: 2006. december. 11. 13:35 Itthon

Egyhavi illetmény a legmagassabb jutalom a kormányban

Gyurcsány Ferenc egyhavi, illetve két-három heti illetménnyel jutalmazott hat minisztert és a fejlesztéspolitikai kormánybiztost. Jövőre új, előre nyilvánosságra hozott szempontok szerint értékel majd a korményfő.

"Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úgy határozott, hogy a kormány azon tagjainak, akikre az elmúlt fél évben a reformok és a középtávú fejlesztéspolitika megalapozásában és elindításában meghatározó szerep hárult, a többletmunkát jutalommal honorálja" - tartalmazza Danks Emese kormányszóvivő közleménye. 

A kormányszóvivő közölte, hogy a jövő évtől új teljesítményértékelő rendszert vezetnek be, a premizálás az előre meghatározott, nyilvános követelményeknek megfelelően történik majd.
 
Egyhavi illetményének megfelelő összeget kap Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos az Új Magyarország Fejlesztési Terv elkészítéséért, valamint Gráf József földművelésügyi miniszter az új agrárpolitika megteremtéséért, és az Új Magyarország Vidékfejlesztési Terv végrehajtásáért.
 
Háromheti illetményének megfelelő összeget kap Kiss Péter munkaügyi miniszter a nyugdíjrendszer új szabályozásában, valamint a szociális ellátórendszer átalakításában elvégzett munkájáért, Szekeres Imre, honvédelmi miniszter a magyar haderőreform folytatásáért, a minisztérium hatékony átszervezéséért, továbbá Hiller István, oktatási miniszter a felsőoktatási reform második szakaszának előkészítéséért és elindításáért.
 
Kétheti illetményének megfelelő összegű jutalmat kap Molnár Lajos egészségügyi miniszter az egészségügyi reformtörvények kidolgozásában nyújtott teljesítményéért, illetve az egészségügyi reform első ütemének elindításáért, valamint Veres János, pénzügyminiszter a konvergenciaprogram elkészítéséért. 
 
Hirdetés
hvg360 Kovács István 2025. április. 25. 11:53

Hihetetlen, de jelenleg nem tudjuk, hányan és milyen betegségtől szenvednek az országban

Égető szükség lenne az egészségügyben strukturált adatokat tartalmazó betegfelvételi űrlapokra és összekötött informatikai rendszerekre. Hiába érhetők el ugyanis digitális formában a kórházi adatok, döntő többségük szöveges, így csak rettentő sok munkával és csak részben feldolgozható. Az ellátást színvonalasabbá, egyben költséghatékonyabbá tenné a Transzlációs Idegtudományi Nemzeti Laboratórium fejlesztése, amiről Dóczi Tamás idegsebész professzor beszélt a HVG-nek.