2006. november. 22. 12:30 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 22. 12:29 Itthon

Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélték a szécsényi gyilkost

Tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Nógrád Megyei Bíróság a 14 éves szécsényi kislány brutális meggyilkolásával vádolt Pongrácz Tamásra. Az ítélet nem jogerős.

A férfit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettében találta bűnösnek a bíróság. Az ítélet ellen az ügyész a minősítő körülmények megállapításáért, a vádlott és védője pedig gondatlanságból történő emberölés megállapításáért és a kiszabott szabadságvesztés jelentős csökkentéséért fellebbezett.

A bíróság a vádlott védekezését elutasítva megállapította: a 25 éves, szintén szécsényi, büntetett előéletű férfi 2005. április 1-jén késsel kényszerítette a 14 éves Hugyecz Violettát, hogy beszálljon autójába. A sérült lányt, és eszméletlen lányt nagyszülei házához vitte, ahol az udvari emésztőgödörbe dobta. A hideg vízben eszméletét visszanyerő és kimászni próbáló kislány fejét addig ütötte, míg áldozata bele nem fulladt a szennyvízbe. Akkor kövekkel lesüllyesztette, és otthagyta.

A bíróság szerint a férfinál nem állapítható meg elmebetegség vagy kóros mértékű személyiségzavar, és pedofil hajlamai sincsenek. Kimutatható viszont a szadisztikus-mazochisztikus késztetés, az érzelmi labilitás, és az, hogy saját - a társadalmi normákkal ellentétes - normarendszert alakít ki.

A vád által megjelölt minősítő körülményeket a bíróság nem tudta megállapítani. Mivel nem bizonyított a szexuális szándék, így az aljas indok sem, az pedig nem derült ki, tudta-e a vádlott, hogy a sértett még nincs 14 éves.

Pongrácz Tamás 2005. április 3-a óta előzetes fogvatartásban van, a másodfokú ítélet meghozataláig ott is marad.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.