2006. november. 21. 10:53 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 21. 10:50 Itthon

Megint húsz év fegyházra ítélték Nógrádi Ádámot

Húsz év fegyházra ítélte a Pest Megyei Bíróság első fokon halmazati büntetésként emberölés és más bűncselekmények miatt Nógrádi Ádámot kedden.

A Pest Megyei Bíróság először 2004 áprilisában hirdetett elsőfokú ítéletet, melyben Nógrádi Ádámot bűnösnek mondta ki édesapja sérelmére aljas indokból elkövetett emberölés, továbbá közokirat-hamisítás, lopás, robbanóanyaggal, lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés, rongálás, fogolyszökés, hamis vád és hamis tanúzásra felhívás bűntettében. Ezért a fiút halmazati büntetésként 20 év fegyházra ítélte, négy vádlott-társát pedig felfüggesztett szabadságvesztésre.

A Fővárosi Ítélőtábla azonban 2004 decemberében az elsőfokú döntést megalapozatlanság, felderítettlenség és logikai hibák miatt Nógrádi Ádám vonatkozásában hatályon kívül helyezte, és új eljárást rendelt el. Az egy éve tartó megismételt elsőfokú eljárásban az ügyész halmazati büntetésként életfogytiglant kért a minősített emberölés és más bűncselekmények miatt, ugyanakkor a védő a gyilkosság ügyében a bizonyítékok hiányára hivatkozva felmentést indítványozott.

A tragikus sorsú család harmadik tagja, Ádám bátyja, Nógrádi Zsolt azáltal vált ismertté, hogy 2000-ben a parlament olajbizottsága előtt, majd a sajtóban több helyen is arról beszélt: hogy számos párt, illetve állami vezető részesedik az olajmaffia bevételeiből. Ám ezek az állítások nem igazolódtak be, ezért hamis vád bűntette miatt jogerősen felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte Nógrádi Zsoltot a Fővárosi Bíróság.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.