2006. október. 17. 19:23 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 17. 19:25 Itthon

Megrongáltak egy szoborcsoportot a Gellért-hegyen

Megrongálták a Gellért-hegyi víztározó fölötti területen álló, Filozófiai kert nevű szoborcsoportot, amely az emberiség történetét meghatározó vallásalapítóknak állít emléket.

Az I. kerületi önkormányzat kedden kapott lakossági bejelentést a rongálásról, s ezt követően feljelentést tettek ismeretlen tettes ellen
 
Az elkövetők a szobrok körül álló, nagyméretű bronz ívdarabokból ötöt elvittek, és fűrésszel bevágást ejtettek a bronzszobrokon, hogy azok gyorsan letörhetők és elszállíthatók legyenek. Minden jel arra mutat: a tettesek arra készültek, hogy a szobrokat elszállítsák, és ezt meg is tették volna, ha ebben meg nem akadályozzák őket. A rongálókat az a szemtanú zavarta meg, aki később az önkormányzatnál a lakossági bejelentést tette.
 
A vizsgálat eddigi állása szerint hétfő délután a szoborcsoport még teljesen ép volt, így a rongálás aznap este vagy éjszaka történhetett.
 
A Wagner Nándor szobrászművész bronzszobraiból álló szoborcsoport életnagyságban állított emléket az egész emberiség történetét meghatározó vallásalapítóknak. A vallásalapítókat úgy ábrázolja, amint egymással harmóniában, egyetlen pont, a szoborcsoport geometriai középpontja felé tekintenek. A szoborcsoport a vallások, a kultúrák összebékülésének szimbóluma.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.