2006. október. 16. 08:54 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. október. 16. 08:55 Itthon

Nem adják a teret a Kossuth téri tüntetők

A Kossuth téri tüntetők az állami ünnepségek idején nem adják át a több mint egy hónapja birtokba vett teret, még ideiglenesen sem vonulnak át máshol kiszemelt helyszínre. Ezt maguk a szervezők közölték, hozzátéve: ez ügyben hétfőn tárgyalnak a rendőrséggel.

A Kossuth téri tüntetésért felelős Magyar Nemzeti Bizottság 2006. vezetősége hétfőn délután kettő órakor kezd tárgyalásokat a Teve utcai rendőrpalotában a BRFK-val az október 23-i, a Kossuth téren megrendezésre kerülő állami megemlékezések lebonyolítása ügyében, ám azt már közleményben tudatták: nem adják át a teret.

Mint írják, a délelőtti ünnepi állami zászló felvonásának idején „méltóságteljes, csendes önkorlátozással vesznek részt az eseményen (akárcsak az önkormányzati választások idején), így tisztelegve a magyar nemzet szimbóluma előtt”. A déli órákban kezdik meg ünnepségüket, az este főszónoka pedig Rácz Sándor, az 1956-os Budapesti Munkástanácsok elnöke, a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke lesz.

A Magyar Nemzeti Bizottság 2006. egyúttal jelezte: örömmel fogadják az eseményre idelátogató külföldi diplomatákat és tudósítókat, számukra angol nyelven petíciót adnak át, amelyben tájékoztatást nyújtanak a „jelenlegi morális forradalom célkitűzéseiről”. Egyúttal sajtófotó kiállítást rendeznek a „karhatalmi brutalitásról és az emberi jogok megsértéséről”.

A Kossuth téri tüntetés szervezői azt javasolják a kormánynak, hogy államilag szervezett ünnepségük színhelyéül válasszák a Károlyi Mihály szobrához közelálló parkosított területet, mert – mint írják – „posztkommunista legitimitásuk kezdete az 1919-es első köztársaság”.
Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?