2006. szeptember. 27. 08:40 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 27. 08:42 Itthon

Forradalmi hévnek nyoma sincs a Kossuth téren

Körülbelül százra apadt a Kossuth téri tüntetők száma szerdára virradóra. A városban a tüntetésekkel kapcsolatban rendőri intézkedésre nem került sor.

Nyugalmasan telt az éjszaka a Kossuth téren. A kivetítőt már éjfél előtt lekapcsolták, kevesebb hangszóróból, halkabban szólt a „forradalmi zene”, az emelvényen azonban bárki elmondhatta véleményét, gondolatait. A téren táborozó emberek egymással beszélgettek vagy a fűbe heveredtek, esetleg a parkban felállított sátraikban aludni tértek.

Schőn Péter, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, hogy kedd este a Kossuth téren rendbontás nem történt, rendőri intézkedésre nem volt szükség. A Parlament előtt mintegy húsz rendőr még mindig sorfalat áll, a parkolókban a tartalékosok váltásra várnak.

A téren zavartalan a forgalom, s az elmúlt napokhoz képest sokkal kevesebb szemetet hagytak hátra a tüntetők.

Hirdetés
hvg360 Kovács István 2025. május. 06. 18:00

Gyerek, aggastyán és hulla is ült már Szent Péter trónján, de Johanna nem

Ha végignézünk a katolikus egyház történelmén, egészen hihetetlen pápákat találhatunk. Volt köztük 14 éves gyerek, 90 éves aggastyán és olyan is, akit halála után visszaültettek a trónjára, hogy ítéletet mondjanak felette. Olyan is akadt, akinek valószínűleg már az apja is pápa volt.