2006. szeptember. 19. 08:43 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 19. 08:57 Itthon

A romokon indult újra az MTV adása

Újraindította adását kedden reggel a Magyar Televízió, amelynek Szabadság téri épületébe az éjszakai, hajnali órákban randalírozó tömeg tört be, megsebesítve száznál több rohamrendőrt, egyiküket életveszélyesen. A székházban több tízmilliós kár keletkezett.

Galériánkhoz kattintson!
© AP
A közszolgálati televízió egyes és kettes csatornájának sugárzása 1 óra 20 perckor szűnt meg. Holub Katalin szóvivő a képernyők elsötétüléséről akkor elmondta: a hírigazgató arra kérte a kollégákat, hogy mivel lehetetlenné vált a műsorkészítés, állítsák le az adást, és hagyják el az épületet.

Több tízmillió forintos kárt okoztak a tüntetők az MTV székházában - mondta kedden reggel, a még mindig romos állapotú intézményben az m2 programigazgatója. A kár felmérése még tart, de a több tízmilliós kár biztosnak tűnik, ugyanakkor az adás lebonyolításának biztonsága nem került veszélybe, így egész nap zavartalanul sugározhat a közszolgálati televízió - közölte Kósa-Somogyi György.

A tüntetők éjszakai megjelenése előtt Rudi Zoltán, az MTV elnöke arra utasította mindkét csatorna (m1 és m2) programigazgatóját, hogy tekintse elsődleges feladatának az adást lebonyolító helyiségek biztosítását - közölte Kósa-Somogyi György, hozzátette: a tüntetők nem tudtak bejutni az említett stratégiailag fontos szobákba. 

Mint elmondta, több irodában és folyosón komoly rongálás jeleit fedezte fel, így a keletkezett tűz miatt az ő irodája is roncsolódott. Két centiméteres korom áll mindenütt a szobámban - fogalmazott.
 
Az MTI úgy tudja, hogy az MTV több vezető munkatársának és magának az elnöknek is megsemmisült az épület előtt parkoló autója, amelyet felgyújtottak a tüntetők. A még mindig rendőrkordonnal védett televízió székházának aulájában az MTI tudósítója azt tapasztalta, hogy mintegy 20-25 rendőr pihenve várja a fejleményeket.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.