2006. augusztus. 05. 09:55 MTI Utolsó frissítés: 2006. augusztus. 05. 07:59 Itthon

Sikerrel szerepeltek a magyar pezsgők és borok külföldön

Ezüstérmet kapott a "Best in Class" kategóriában a Balatonboglári Borgazdaság Zrt. Chapel Hill Chardonay brut pezsgője az angliai Surrey-ban megrendezett nemzetközi borversenyen, a International Wine and Spirit Competition-en - tájékoztatott a Törley cégcsoport.

Ugyanezen a versenyen bronzérmet nyert a Törley Pezsgőpincészet Methode Transvase eljárással készített 9-12 hónapos palackos erjesztésű és érlelésű Törley Sec minőségi pezsgője. 

Bronzérmet kapott továbbá a Hungarovin Domaine St. Orban Sauvignon blanc 2005-ös évjáratú bora is. Ugyanezzel az elismeréssel jutalmazták a bírálók a 2005-ös évjáratú Szent István Korona Etyek-Budai Irsai Olivér elnevezésű borát, valamint az 1999-es évjáratú St. Stephan,s Crown tokaji ötputtonyos aszúját. 

Az angliai borversenyt immár 37. alkalommal rendezték meg, a bírálók 72 ország mintegy hatezer bor-, illetve pezsgőmintáját kóstolták meg ez év márciusa és júniusa között. A Törley cégcsoport számára a kedvező eredményről a napokban küldtek értesítést a szervezők.  

A Franciaországban az idén júniusban megrendezett bourg-sur-gironde-i nemzetközi borversenyen pedig a Hungária Pezsgőpincészet Hungaria Grande Cuvée Brut pezsgőjét a Trophée Prestige kitüntetéssel jutalmazták. A megmérettetésen a zsűri 31 ország több mint 1200 mintáját értékelte. 

Bálo Zoltán, a termékeket forgalmazó Törley Pezsgőpincészet marketingvezetője korábban elmondta: a cég éves árbevétele tavaly mintegy 14 milliárd forint volt. Ez az idén a múlt évi márkavásárlások nélkül várhatóan 1-2, a márkavásárlásokkal együtt pedig 5-8 százalékkal növekszik majd. A teljes árbevétel mintegy 30 százaléka a boreladásból származik, a fennmaradó hányadot a pezsgőértékesítés teszi ki.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.