2006. július. 26. 17:05 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 26. 17:07 Itthon

A MÁV bevezeti a felszállás előtti jegyellenőrzést

A MÁV a Nyugati pályaudvar elővárosi vágányainál a bevételkiesés csökkentése és az utazási kultúra megváltoztatása érdekében zárt peronos jegyellenőrzési rendszert vezet be kísérleti jelleggel - közölte a vasúttársaság szerdán az MTI-vel.

Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője elmondta: a peronkapukat éjszakánként építik, és a tervek szerint augusztus 21-én adják át. A MÁV tájékoztatása szerint a vasúttársaságnak a jegy nélküli utazásból évente akár 10 milliárd forint kára is származhat. A budapesti elővárosi vonatokon általános jelenség a bliccelés.

A MÁV a projekt keretében kerítéssel zárja körbe a Nyugati pályaudvar első kilenc vágányát. Az utasok a vonatokat a peronok elején kialakított 14 kapun keresztül közelíthetik majd meg, ahol jegyüket és bérletüket a MÁV munkatársai ellenőrzik.  

A MÁV közölte, hogy következetesen próbálja visszaszorítani a bliccelők számát. Ennek érdekében bizonyos időszakokban fokozott menetjegy-ellenőrzéseket végez a vonatokon és az állomásokon. Az utasok menetjegyváltási hajlandósága az ellenőrző-akciók után jelentősen javult. Például a tavalyi ellenőrzések első napján egyetlen vonalon egymillió forinttal növekedett a napi bevétel. A 4 hónapos ellenőrzési időszakban először 57 millió, majd 100 millió forinttal növekedtek a MÁV bevételei.
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.