2006. július. 14. 12:42 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 14. 12:23 Itthon

Törölheti nyilvántartásából az ORTT az MTV közéleti csatornáját

Törölheti a közeljövőben nyilvántartásából a Magyar Televízió (MTV) tavaly júliusban regisztrált közéleti csatornáját a médiahatóság, mivel nem indult el az adó.

A távirati iroda médiahatóságtól származó pénteki információja szerint az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) irodája még nem készítette el az MTV nyilvántartásból való törléséről szóló előterjesztést, de a törvény erre kötelezi.

A rádiózásról és televíziózásról szóló törvény 113. paragrafusának negyedik pontja szerint ugyanis törölni kell a nyilvántartásból azt a vezetékes vagy műholdas műsorszolgáltatót, amely tizenkét hónapon belül legfeljebb összesen hatvan napon át folytatta műsora elosztását; az ORTT tavaly július 20-án vette nyilvántartásba a Magyar Televízió közéleti csatornáját.

"Nincs esély arra, hogy az idén a közéleti csatorna elinduljon" - nyilatkozta Rudi Zoltán, az MTV elnöke, hozzátéve, újra kezdeményezik a nyilvántartásba vételt, amikor lesz a működtetéshez elegendő forrásuk.

A két és fél éve az MTV elnökévé választott Rudi Zoltán pályázatában egyebek mellett az szerepelt, hogy a nemzeti főadó mellett tematikus közéleti, nosztalgia-, kulturális és sportcsatornák megteremtését tervezi.

Az utóbbi tíz évben egyetlen tematikus közszolgálati televíziós csatorna indult el Magyarországon: a médiahatóság tavaly decemberben vette nyilvántartásba a Duna TV Autonómia nevű kettes csatornáját, amely idén húsvétkor sugározta első adását.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.