2006. május. 18. 13:29 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 05. 14:14 Itthon

A Fidesz szerint késik a kormányprogram

Antall Józsefnek 46, Horn Gyulának 47, Orbán Viktornak 45, Medgyessy Péternek 35 napra volt szüksége a választás után ahhoz, hogy megalakítsa kormányát.

Késik a kormányalakítás és késik a kormányprogram - jelentette ki Halász János, a Fidesz parlamenti frakciójának helyettes vezetője csütörtökön Debrecenben, sajtótájékoztatón. Emlékeztetett rá, hogy Antall Józsefnek 46, Horn Gyulának 47, Orbán Viktornak 45, Medgyessy Péternek 35 napra volt szüksége a választás után ahhoz, hogy megalakítsa kormányát.

A dinamikusnak mondott Gyurcsány Ferencnek ehhez - az eddig bejelentettek szerint - 52 napra lesz szüksége. Halász János szerint semmi nem indokolja ezt a késlekedést, legfeljebb a jelenlegi kormánypártok marakodása. "A koncon való marakodás, az osztozkodás miatt halogatják a kormányalakítást" - mondta Halász János hozzátéve: nem azzal törődnek, hogy az embereknek legyen jobb, hanem azzal, hogy milyen pozíciókat szereznek. A Fidesz frakcióvezető-helyettese szerint nagy a tanácstalanság, nincs kormányzati struktúra, s emiatt az országgyűlési struktúrát sem tudják kialakítani.

"Most következik a feketeleves" - fűzte hozzá a sajtótájékoztatón Pósán László országgyűlési képviselő, a Fidesz debreceni elnöke. "Ahogy 2002-ben is átverték az embereket a szocialisták, 2006-ban is hazudtak nekik" - mondta hozzátéve: most súlyosabb a helyzet, mint 1995-ben a Bokros-csomag bevezetésének időszakában volt.

A politikus szerint kemény megszorító intézkedésekre készül a kormány, jelentősen emelik a gáz, a benzin, a gyógyszerek árát, az adókat. Súlyosabb helyzetbe kerülnek a családok, az otthonteremtők, a nyugdíjasok egyaránt. "A választásokon a szocialistákra szavazók most azt kapják jutalmul, amit a többiek büntetésül" - jegyezte meg a politikus.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.