Andrássy úti paloták - dobra verve I.
Vajon miért ér az Andrássy út 3. „csak” 328 millió forintot, és a Divatcsarnok 3,6 milliárdot, mikor mindkettőben Lotz Károy freskói találhatók, azzal a különbséggel, hogy az Andrássy út 3-ban több falfestmény van? Miért szavazza meg a VI. kerületi önkormányzat a ház kisajátítását egy olyan, még éppen bejegyzés alatt álló, 3 milliós törzstőkéjű kft-nek, amelynek ügyvezetői huszonévesek, ismeretlenek az ingatlanberuházók körében és még saját tőkéjük sincs? Miért nem érvényesíthették a bérlők elővásárlási jogaikat? Miért bukkannak fel rendre azonos cég- és személynevek VI. kerületi ingatlanügyletek kapcsán? E rejtélyeknek próbál utánajárni háromrészes cikkünk és videóriportunk.
Ezt a házat 2004-ben verte dobra a VI. kerület: eladta 328 millió forintért két huszonéves, Écsi Anita és Szalai Edit éppen bejegyzés alatt álló projektcégének, az A3 Express Kft.-nek. Az A3 a cég tulajdonrészét, a ház vételi jogával együtt, ukrán befektetőknek adta tovább, akiktől azt a V.S.Á. Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. vásárolta meg, ismeretlen összegért. Ez a kft jogosult most az épület megvételére. (Említésre méltó, hogy a szintén az Andrássy úton található Divatcsarnokot a VI. kerület 2005 végén 3,6 milliárd forintért adta el, egyik legnagyobb ékességével, a Lotz-teremmel együtt. A divatcsarnokbeli Lotz-freskó kisebb, mint az Andrássy út 3-ban található párja. Ez utóbbit sok kisebb eredeti falikép is kiegészíti).
Andrássy úti lakók tüntetése tavaly júniusban. Egy a párna, egy a stempli |
Megkerestük Sas Róbertet a V.S.Á. Kft. tulajdonosát, szerettük volna megtudni, mi a szándékuk a vételi joggal, külföldi befektetőt keresnek-e, és ha igen, az mennyit lesz hajlandó fizetni az A3 cégnek a házért? Vajon bíznak-e a per megnyerésében? Sas határozottan elhárította megkeresésünket és a válaszadást.
Folyt. köv.
Sipos Anett