2006. január. 26. 09:05 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. január. 31. 19:38 Itthon

Változatok a Fenyő-gyilkosságra

Három nevet emleget filmre rögzített interjújában Fenyő János meggyilkolásának előzményeivel kapcsolatban az áldozat egykori bizalmasa, az időközben elhunyt Perczel Tamás pszichológus: Gyárfás Tamásét, Princz Gáborét és Székely Herbertét. A 2004-ben felvett, bizonyítéknak számító film most került a HVG birtokába.

Fenyő János. Parázs hamu alatt
© Bánkuti András
„Nekem már nem kell féket tennem a számra" – e szavakkal indokolta nyíltságát Brády Zoltán újságírónak a 2004 nyarán elhunyt Perczel Tamás pszichológiaprofesszor, aki már végstádiumos rákbetegként adott interjút a rendszerváltás éveiről szóló, utóbb a Fenyő-gyilkosság nyomozati anyagaihoz csatolt dokumentumfilmben (HVG, 2005. június 4.). A HVG birtokába jutott eredeti felvétel szerint Perczel kényes ügyekről, így egykori páciense, majd bizalmasa, Fenyő János médiacézár 1998-as kivégzésének előzményeiről, illetve a K&H-brókerbotrányban vállalt saját szerepéről is beszélt, nem kímélve az általa érintettnek vélt potentátokat.

A mások által „Cipollának titulált” Perczel állításairól és sejtetéseiről a HVG mától kapható számában igyekeznek szóra bírni Gyárfás Tamás médiaszemélyiség-üzletembert, Kuncze Gábor ex-minisztert, Kiss Ernő egykori főrendőrt, (ma kerületi kapitány) és Princz Gábort, a Postabank egykori vezérét.

A cikk „mozgóképes mellékletét”, a Kapu Filmstúdió hatrészes, hatórás filmjének 20 perces részletét nálunk már most láthatja! Aminek külön érdekessége, hogy a Számvetés című dokumentumfilm eredeti, vágatlan húszórányi nyersanyagát rendőrkommandósok foglalták le tavaly tavasszal.
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.