Elvesztette mandátumát Bozóky
Horváth Cs. Attila és Nemes Ferenc is lemondott a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökségi tagságáról, a testület létszáma ezzel hétre csökkent, így működésképtelenné vált. Az alapszabály értelmében az elnökség mandátumának megszűnésével egy időben a szövetség elnöke, azaz Bozóky Imre is elveszti mandátumát.
Bozóky minden jogosultságát elvesztette, szerdán már be sem mehet a munkahelyére - mondta Helmeczy László, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szövetség elnöke. Az alapszabály 26. paragrafusa alapján rendkívüli közgyűlést kell összehívni, ezen háromtagú ad hoc bizottságot választanak, amely kitűzi a tisztújító közgyűlés időpontját, s akkor megválasztják az új elnököt és elnökséget. Az ad hoc bizottságot kijelölő közgyűlés tervezett időpontja január 20-a, ha minden a tervezett menetrend szerint alakul, február végére állhat fel az új elnökség.
"Ami ma történt, az bűntett a magyar futball ellen" - reagált a történtekre Bozóky Imre, aki 1999. szeptember 25-e óta tölti be az MLSZ elnöki
posztját. "Komoly veszélybe került a 2012-es magyar-horvát Európa-bajnoki pályázat. Bővebbet majd akkor tudok mondani, ha írásban is megkapom az elnökségi tagok lemondását" - tette hozzá.
Mivel a szövetségi kapitány kinevezéséről csak az elnökség dönthet, a magyar labdarúgó-válogatottnak február végéig egészen biztosan nem lesz szakvezetője.
Kisteleki István, az MLL elnöke arra a kérdésre, hogy ki képviseli az MLSZ-t az Eb-selejtezők január 27-i sorsolásán, illetve a szövetség részéről ki vesz részt a horvát kormánnyal szintén a hónap végén sorra kerülő egyeztetésen a 2012-es Eb-pályázattal kapcsolatban, azt válaszolta: mindezt az ad hoc bizottság fogja megoldani. A január 20-i közgyűlésig Berzi Sándor MLSZ-főtitkár irányítja a szövetség munkáját.
Horváth Cs. Attila, a Győr-Moson-Sopron megyei szövetség elnöke lemondását azzal indokolta, hogy a december 21-i közgyűlés óta történtek után úgy érezte, távozásával tudja leginkább segíteni a magyar futballban a megtisztulási folyamatokat.
"A mai napot megtisztulásnak, újrakezdésnek lehet tekinteni" - értékelte a kialakult helyzetet Kisteleki István, hozzátéve, "a megyei szövetségek elnökeivel elkészítettük a jövőbeni együttműködés vázát, igény van a változásokra, amire mától adott a lehetőség." Az új elnökségben is hét amatőr és hét profi képviselő végzi a napi munkát és az amatőrök tesznek majd javaslatot az MLSZ új elnökének személyére - fűzte hozzá.
Az alapszabály értelmében bárki lehet elnökségi tag, illetve szövetségi elnök, ha megkapja az ehhez szükséges számú jelölést. Elvben tehát az is elképzelhető, hogy a tisztújító közgyűlés után ugyanazok irányítják majd a magyar labdarúgást, mint eddig.