2005. december. 07. 17:03 hvg.hu Utolsó frissítés: 2005. december. 08. 12:57 Itthon

Erdei Madár Zsolt esete a nemzeti radikálisokkal

A MIÉP és a Jobbik hirdetésével egy címlapon szerepelteti egy újság Erdei "Madár" Zsoltot. A bokszoló dühös, mert a lap köztéri plakátjai félrevezetőek.

Radikális plakátdömping
© hvg.hu
"Felháborítónak tartom, hogy ilyen politikai hirdetés mellett jelentem meg egy címlapon" - reagált dühösen Erdei Zsolt, a WBO félnehézsúlyú világbajnok bokszolója, amikor a hvg.hu-tól értesült arról, hogy a Magyarok Lapja című újság elején egy MIÉP-Jobbik hirdetés fedi a hasát. A lap köztéri plakátokon hirdeti magát fővárosban.

"Én csak interjút adtam, mint sportoló, akinek természetesen fontos, hogy magyarként küzd, de szándékosan elkerültem a politikára vonatkozó kérdéseket, hiszen a személyem nem kötődik egyetlen párthoz sem" - mondta el a sportember, aki az újság főszerkesztőjétől, Márkus Tibortól kért magyarázatot a történtekre. Márkus - a bokszoló elmondása szerint - véletlen egybeesésnek nevezte az interjú és a pártok hirdetésének egymás mellé kerülését. A hirdetésben a "Harmadik út, nemzeti összefogás" szlogen, mellette pedig a a két nemzeti radikális szervezet emblémája szerepel.

A "Madárként" is ismert profi öklöző attól tart, hogy egy ilyen fotó félreértésekre adhat okot. Mindenképpen szeretné kizárni, hogy személyét bármilyen politikai párt vagy szervezet nevéhez, elveihez kössék.

A Magyarok Lapja című havilap - a címlap tanúsága szerint - márciusban jelent meg először. A szerkesztőség a "kárpát-medencei magyarok lapjaként" definiálja az orgánumot, és a plakáton figyelmeztetés is szerepel: "Lapunkat eldugják és titkolják, kérje az újságárusoktól!" A havi kiadvány főszerkesztő-helyettese Nagy Ervin, a Jobbik választmányi elnöke.
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.