2005. december. 04. 10:30 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 04. 10:51 Itthon

Tárgyalt-e Gyurcsány Blairrel Ferihegy sorsáról?

Rogán Antal, a Fidesz országgyűlési képviselője arra vár választ, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök megígérte-e Tony Blairnek, hogy a Budapest Airportot a British Airport Authority (BAA)veheti meg. A magyar és a brit miniszterelnök csakis az Európai Unió költségvetéséről tárgyalt - reagált a kormányszóvivő.

Tony Blair csütörtökön és pénteken találkozott a magyar kormányfővel. "A hírek szerint Tony Blair arról igyekezett meggyőzni Gyurcsány Ferencet, hogy a magyar állam a British Airport Authority-nek adja el a BA Rt.-t" - olvasható Rogán közleményében. Hozzáteszi, "megengedhetetlen, hogy a tervezett privatizációra a fentieken túl az a gyanú vetüljön, hogy Gyurcsány Ferenc odaígérte a Budapest Airportot Tony Blairnek".

A magyar és a brit miniszterelnök csakis az Európai Unió költségvetéséről tárgyalt, Rogán Antal szavai nemcsak a magyar, de a brit kormányfőt is megrágalmazták - közölte Batiz András kormányszóvivő.
   
Batiz András kormányszóvivő az ellenzéki politikus közleményére úgy reagált: "Rogán Antal szavai nemcsak a magyar, de a brit miniszterelnököt is megrágalmazták".
   
Mint mondta, Tony Blair az Európai Unió soros elnökeként azért járt Budapesten, hogy az EU 2007-2013 közötti költségvetéséről folytasson tárgyalást a magyar, illetve a visegrádi négyek többi miniszterelnökével. "Minden megbeszélésen erről volt szó, semmi másról" - tette hozzá. 
Megjegyezte: a kérdésekből ismét az következik, hogy a Fidesz "szeretné ellehetetleníteni" Ferihegy  fejlesztését magánpénzből, ami a nemzet érdeke.
   
"A magánpénzből való fejlesztés elbírálási fázisának utolsó pillanatait éljük, a magyar miniszterelnöknek semmilyen módon nincsen lehetősége arra, hogy ezt befolyásolja, így hát erre nem is tenne soha, semmilyen módon kísérletet" - tette hozzá.
   

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.