2005. november. 23. 13:27 MTI Utolsó frissítés: 2005. november. 23. 13:38 Itthon

Magyar gyilkosokat fogtak Görögországban

Görögországban fogták el az augusztus 27-én Baracson elkövetett emberölés feltételezett tetteseit, egy anyát és fiát. A fiú kézilabda szenvedélye buktatta le őket.

A brutális bűncselekmény elkövetői ellen - miután kézre kerítésük addig eredménytelen volt - szeptember 7-én adta ki az európai elfogatóparancsot a Fejér Megyei Bíróság 36 éves dunaújvárosi Csikós Béláné és 17 éves fia ellen. A nyomozást folytató megyei rendőr-főkapitányság felvette a kapcsolatot a Nemzeti Nyomozó Iroda Célkörözési Alosztályával, és azzal együttműködve november 15-én fogták el Görögországban az asszonyt és fiát. Az egyszerűsített átadási eljárásról Görögország illetékes igazságügyi szerve dönt, a gyanúsítottak Magyarországra szállításáról az Interpol Magyar Nemzeti Iroda intézkedik.

Csikós Béláné és fia augusztus 27-én délelőtt olyan brutális kegyetlenséggel bántalmazott baracsi hétvégi házában egy idős dunaújvárosi házaspárt, hogy azok a kórházba szállítást követően életüket vesztették. Elvitték a házaspár mobiltelefonját, továbbá készpénzt, bankkártyát raboltak el, és elvették a segélykiáltásokra megjelenő, szomszédban lakó hölgy két arany karperecét is, akit aztán a gyilkosok egy helyiségbe zártak.

A rendőrség a bűncselekmény elkövetését követő 18 órában már azonosította ugyan a tetteseket, de azok felkutatása nem járt eredménnyel. Mivel a nyomozás során adatok merültek fel arra vonatkozóan, hogy anya és fia korábban külföldre készült, illetve, hogy a bűntény után külföldre távozott, nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellenük.

Az MTI - hivatalosan nem megerősített - információja szerint elfogásukra az után került sor, hogy Cs. Gábor Görögországban egy kézilabda csapatnál jelentkezett játékra, és az adatok egyeztetésekor derült ki, hogy nemzetközi elfogatóparancs van érvényben ellene és édesanyja ellen. Az elfogás körülményeiről a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője egyelőre nem tudott részletekkel szolgálni.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.