2005. szeptember. 29. 14:55 MTI Utolsó frissítés: 2005. szeptember. 29. 19:47 Itthon

Vizsgálat a Szegedi Egyetemen

Belső vizsgálat indult a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) kihelyezett tagozata, a Budapesti Médiaintézet (BMI) hallgatóitól beszedett díjakkal, illetve a Havas Henrik cégével kötött szerződéssel kapcsolatban. Erről Keczer Gabriella, az intézmény szóvivője adott tájékoztatást.

A Szegedi Tudományegyetem rektora a térítések és díjak jogszerűségének 

  megvizsgálására utasította a belső ellenőrzési osztályt - derül ki az egyetem közleményéből. Szabó Gábor rektor felkérte a Bölcsészettudományi Kar dékánját, hogy tizenöt napon belül tegyen javaslatot a Havas Henrik nevével fémjelzett  Média Menedzser Oktató Kft-vel kötött, 2000-ben módosított szerződés "aktualizálására".

A Magyar Nemzet csütörtöki számában egy, a lap birtokába került szerződésre hivatkozva arról ír, hogy  Havas Henrik cége a Szegedi Tudományegyetemtől nem csupán a médiaintézet diákjai által befizetett "tandíj",  hanem a hallgatók után járó állami támogatás nyolcvan százalékát is bezsebelhette. 

A megállapodás szerint a Havas Henrik többségi tulajdonában álló Média Menedzser Oktató Kft.-nek kell biztosítania a működéshez szükséges összes anyagi, személyi és tárgyi feltételt. Az egyetemnek kell gondoskodnia a bizonyítványok kiállításáról, a felvételivel kapcsolatos információk közzétételéről, az adminisztrációs munkákról és a szakmai felügyelet ellátásáról. Az SZTE oktatói külön díjazás ellenében és az utazási költség megtérítése ellenében taníthatnak a Budapesti Média Intézetben. Érdekesség, hogy az egyetemet megillető 20 százalékból a rektor minden egyes hallgató után 2,4 százalékot kap az állami támogatásból és a diákok által fizetett díjból. Az egyezményt az intézmény korábbi rektora kötötte.

Havas Henrik az Indexnek múlt héten nem kívánta az egyetemmel kötött szerződés részleteit feltárni. Emlékezetes, hogy Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa a múlt héten azt állapította meg, hogy a Szegedi Tudományegyetem kihelyezett tagozatán, a Budapesti Média Intézetben jogszabálysértő módon szednek félévente 80-90 ezer forint "fejlesztési hozzájárulást" az amúgy tandíjmentes képzésen részt vevő hallgatóktól. (Ma bizonyos szakpárokon az államilag finanszírozott hallgatóknak 110 ezer forintot kell fizetniük). Az egyetem azzal érvelt, hogy a pénzt a diákok gyakorlati oktatására szolgáló tévéstúdió fejlesztésére fordítják. Azóta kiderült, feltehetően más felsőoktatási intézményekben is szednek a diákoktól jogosulatlanul különböző díjakat. Az egyetem rektora a jövő héten foglal állást a BMI-ben szedett térítési díjak ügyében.

MTI, Index, Edupress

 

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. január. 08. 13:14

Hipóval mosott tojás, tesztek horribilis áron, na meg a rendeleti kormányzás – emlékszik, milyen volt a covid magyar módra?

Magyarország az a hely, ahol az öt éve elkezdődött világjárvány a túlárazott és felesleges beszerzésekről, a kormányzati propagandáról, az oroszok és a kínaiak helyzetbe hozásáról, a parlamenti demokrácia szembeköpéséről és az információk eltitkolásáról szólt. No és persze a nyunyókáról.