2005. augusztus. 03. 14:55 MTI Utolsó frissítés: 2005. augusztus. 03. 14:51 Itthon

Átszállították a K and H-ügy iratait az ügyészségre

Befejeződött az iratismertetés a K and H-ügyben, az iratokat átszállították a Fővárosi Főügyészségre; az ügyészségnek 90 napja van, hogy benyújtsa a vádiratot a bíróságra - közölte az ügyészség szóvivője.

Dobos Gabriella elmondta, hogy befejeződött az iratismertetés és egy kisteherautóval megérkeztek az ügyészségre a K and H-ügy iratai, így ettől a naptól kell számolni a vádemelésig rendelkezésre álló 90 napot.

Az ügyészségnek 30 napja van arra, hogy benyújtsa a bíróságra a vádiratot, ezt egyszer meghosszabbíthatja a fővárosi főügyész 30 nappal, a legfőbb ügyész pedig egyszer, szintén további 30 nappal.

A rendőrség június 15-én jelentette be, hogy befejezték a lényeges nyomozati cselekményeket, és megkezdik az ügyben keletkezett iratok ismertetését a gyanúsítottakkal és védőikkel. Az ügyben 273 embert hallgattak meg tanúként, ők döntően Kulcsár Attila ügyfelei és a K and H Equities-szel kapcsolatban lévő személyek. Az ügy 26 gyanúsítottját 35 bűncselekménnyel gyanúsították meg, három személyt magánokirat-hamisítással, tizenkettőt sikkasztással, nyolcat pénzmosással, kettőt vesztegetéssel, egyet orgazdasággal gyanúsítanak, illetve van még bűnpártolással és befolyással üzérkedéssel gyanúsítottja is az ügynek.

A nyomozás során 55.372 oldal irat keletkezett, ezt 130 kötetbe rendezték. A bűnügyi költség-jegyzék 77 tételből áll és 15 millió forintról szól, jelentős része tolmácsolási, utazási költség és a szakértők díja.

Kulcsár Attilát, az ügy fő gyanúsítottját tavaly március 30-án hozták haza Bécsből, ahol előző év július 17-e óta volt kiadatási őrizetben. Első, írásban tett vallomását tavaly május 19-én tette, ezt követően még 46 alkalommal hallgatták ki az ügyészek, vallomását 294 oldalon rögzítették.

A K and H Equities egykori vezető beosztású munkatársát 20,8 milliárd forint elsikkasztásával, illetve 10,7 milliárd forint kár okozásával gyanúsítják. Kulcsár Attila korábban, az MTI-nek adott nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy számításai szerint a tényleges kárérték a gyanúsításban szereplő összegnél alacsonyabb, hat-hétmilliárd forint, s ez még csökkenhet a folyamatos zár alá vételek és a bank által visszaperelt összegek esetleges megtérülése miatt.

Hirdetés