2005. augusztus. 02. 19:33 MTI Utolsó frissítés: 2005. augusztus. 02. 19:27 Itthon

Dávid Ibolya: az MDF nem fogadja el a Fidesz közeledését

Dávid Ibolya kedden egy rádióinterjúban visszautasította a Fidesz részéről a közelmúltban az MDF irányában megnyilvánult közeledést. "Az MDF nem tud elfogadni egy olyan kezet, amely egy olvasztótégelybe viszi bele a pártot" - mondta az MDF elnöke a Klubrádiónak.

A múlt szerdán Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke azt mondta a közszolgálati televízióban, hogy a két párt alapvető politikai szándékai közösek, és azt szeretné, ha a viszony javulna a Fidesz és az MDF között.

Dávid szerint "az MDF addig nem tudja komolyan venni Pokorni Zoltán nyilatkozatát, ameddig Áder János 'vakondokozik', mindenféle elvtelen trükkökkel játszik, vagy Orbán Viktor folyamatosan a kétpártrendszer előnyeiről beszél". A Fidesz most is "mást mond és mást tesz" - szögezte le.

Pokorni a békülékeny mondatokkal saját pártjának üzen - vélekedett Dávid, aki úgy látja, konfliktus van a Fideszen belül, hiszen nem mindenki ért egyet a "mindenkit bekebelezünk a jobboldalon" fideszi politikával.

Pokorni Zoltán azt sem látja jól, hogy az MDF és a Fidesz "alapvető politikai szándékai közösek" - folytatta Dávid Ibolya. Szerinte az MDF nem tud azonosulni a Fidesz politikai stílusával, hatalomgyakorlási módszereivel, az országot kettészakító agresszív politikájával.

Arra a kérdésre, miszerint a Fidesz közeledésének lehet-e oka, hogy az MDF nem indított pert Áder János ellen amiatt, amit a köztársasági elnök megválasztásakor mondott, Dávid Ibolya úgy válaszolt: szakértőkkel, jogászokkal mérlegelték a perindítás esélyeit, és eszerint hozták meg a döntést. Ez nem az MDF-nek a Fideszhez fűződő barátságát jelenti - tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.