2005. július. 05. 17:44 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 05. 17:54 Itthon

Az állatkertben landolt a lefoglalt édesség

Nem tűnt el az a nagy mennyiségű édességszállítmány, amit egy vállalkozótól foglaltak le a vámosok még 2002 végén a szlovák-magyar határon - közölte Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) szóvivője.

A vámhatóság tételesen el tud számolni a vállalkozótól lefoglalt különféle édesipari termékekkel, csokoládéval, szaloncukorral, rágógumival - mondta a VPOP szóvivője arra reagálva, hogy a vállalkozó az egyik kereskedelmi televízió híradójában hétfőn úgy nyilatkozott, az árunak nyoma veszett, 50 millió forinttal károsították meg, ezért kártérítési pert fontolgat a vámhatóság ellen.

Sipos Jenő szerint az összesen 80 raklapnyi áru egy részét az ügyészséggel egyeztetve értékesítették, mivel lejárt volna a szavatossága, a befolyt összeg pedig rendelkezésre áll.

Hozzátette, az édességszállítmány egy másik részét, aminek időközben lejárt a szavatossága, még 2003-ban átadták az állatkertnek; egy megállapodás értelmében minden emberi fogyasztásra nem alkalmas lefoglalt élelmiszert takarmányozásra az intézmény kapja meg. De a vámraktárban van még egy tétel rágógumi, aminek szintén lejárt a szavatossága.

A szóvivő szerint amennyiben a folyamatban lévő eljárás végén a bíróság jogerősen úgy határoz, az értékesítésből származó pénzt a vállalkozó megkaphatja, miután a felmerült költségeket, mint például a vámterheket levonták.

Az ügy 2002-ig nyúlik vissza, amikor a vállalkozó édességszállítmányokat csempészett át társaival a szlovák-magyar határon, lefizetve néhány vámost. A férfi ellen egyebek mellett csempészet miatt indult eljárás, amit azonban az EU-csatlakozás után megváltozott jogszabályok értelmében megszüntettek.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.