2005. április. 12. 15:13 MTI Utolsó frissítés: 2005. április. 12. 15:32 Itthon

E-mailben kéri szavazói tanácsát az SZDSZ

E-mailben kéri ki az államfőjelölésről azoknak a vélményét az SZDSZ, akik korábban kitöltötték a párt internetes kérdőívét a párt oldalán. Erről a párt ügyvivője beszélt.

Horn Gábor azt mondta: "úgy gondoljuk, hogy ez olyan lényeges kérdés, ahol nem lényegtelen az, hogy mit gondolnak azok, aki velünk közösen gondolkodnának liberálisként ilyen kérdésekről, úgyhogy nem alakítottunk még faluparlamentet és nemzeti konzultációs tanácsot se, de egyébként kíváncsiak vagyunk a minket támogatók véleményére".

Emellett az is célja a kezdeményezésnek, hogy a szimpatizánsok megismerjék a párt álláspontját a köztársaságielnök-választásról - fűzte hozzá. hozzátette: "nem vagyunk tanácstalanok, elég határozottak vagyunk ebben az ügyben. Azt a vádat még nem kaptuk, hogy tanácstalanok vagyunk, azt hogy hajthatatlanok (...) azt már igen".

Horn Gábor szerint, akik tényleg befolyásolni kívánják véleményükkel a párt álláspontját, azok hamar válaszolnak, de az államfőjelölés nem a hétvégi MSZP kongresszuson dől el, hanem június 5-én, a parlamenti szavazáson.

Az SZDSZ azoknak juttatta el kedden a pártelnök levelét, akik korábban kitöltötték az úgynevezett "liberális érték tesztet", és megadták e-mail címüket. "Engedje meg, hogy egy fontos és aktuális politikai kérdésben forduljak Önhöz és kérjem a segítségét!" - írja Kuncze Gábor levelében.

A pártelnök felidézi a két koalíciós párt közötti vita lényegét, nevezetesen, hogy az MSZP Szili Katalint, a parlament szocialista elnökét szeretné államfőnek, az SZDSZ viszont nem szívesen támogat pártpolitikust, és más jelöltekben gondolkodna.

"Mi, liberálisok régóta úgy véljük: a köztársasági elnöki poszton tekintélyes, széles körben elfogadott személynek kell állnia, ilyen volt Göncz Árpád, vagy éppen Mádl Ferenc. (...)" - fogalmaz a pártelnök, hozzátéve, hogy az államfő feladata a liberálisok, szocialisták és konzervatívok képviselete is, így nem helyes, ha egyetlen párthoz kötődik, vagy annak élvonalbeli, vezető politikusa.

Mint írja, nincs értelme tagadni, hogy az utóbbi napokban a tárgyalások egyre több feszültséget hoztak a koalíciós pártok között. "Nekünk, liberálisoknak rendkívül fontos, hogy az ország szempontjából legmegfelelőbb jelöltet találjuk meg, ám hasonlóan fontos az is, hogy a koalíciós pártok közötti viták ne akadályozzák az ország irányítását" - hangsúlyozza.

"Önnek mi a véleménye? Ön szerint mit kellene tennie az SZDSZ-nek ebben a helyzetben? Tartsunk ki eredeti álláspontunk mellett, és ne szavazzunk meg pártpolitikust - még akkor se, ha így esetleg a jobboldal jelöltje nyeri az államfői posztot? Vagy fogadjuk el mégis Szili Katalint - annak ellenére, hogy pártpolitikusként nem feltétlenül tehetne szert olyan tekintélyre, mint Göncz Árpád vagy Mádl Ferenc?" - teszi fel a párt kérdéseit levelében az elnök.

Kuncze Gábor szerint a vélemények, észrevételek segíthetik a liberálisokat abban, hogy az ország számára legjobb megoldást találják meg.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.