2004. november. 16. 11:24 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Hajléktalan családokat fogad be Tarnabod

Húsz nehéz anyagi helyzetű hajléktalan családot helyeznek el a Heves megyei Tarnabodon a szociális tárca, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Hajléktalanokért Közalapítvány kísérleti programja keretében.

"Nem gettósításról van szó, és nem egyedülálló alkoholista férfiakat szabadítanak rá a falura, hanem olyan családokat, akik önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe és képesek dolgozni a felemelkedésért" - mondta Pető Zoltán polgármester, akit az MTI a Népszabadság cikke nyomán keresett meg.



A program keretében összesen 21, nagy kerttel rendelkező házat vásárolnak meg, közülük egy épületben a program gondnoksága kap helyet. A családok kétéves próbaidőt kapnak a beilleszkedésre. A többi között vállalniuk kell a kert megművelését és az önkormányzat kilenc hónapra közmunkát biztosít számukra. A mezőgazdasági tevékenységet, a program keretében vásárolt munkagépekkel, illetve tenyészállatokkal segítik. A betelepülők számára mezőgazdasági oktatást tartanak.



Az önkormányzati vezető elmondta: a település lakói, a program kezdetekor tartott falugyűléseken megértették, hogy a családok letelepítése nem hátrányos a tarnabodiak számára, ezért semmilyen tiltakozást nem tapasztaltak a lakosság részéről. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.